Wpis z mikrobloga

@kunajk: Dobrze burżujowi, niech wysoki gryzie glebe! Było tak rosnąć i mieć lepiej? Do piachu bogacza!

Jak mawiał nasz mistrz i mentor Włodzimierz Iljicz Uljanow pieszczotliwie zwany Leninem "Kapitaliści sprzedadzą nam sznurek, na którym ich powiesimy"!

;-)
@kunajk: :) Niezbyt rozumiem. Problem polskiej (i nie tylko) prawicy, to przedstawianie każdego wyjścia pochodzące z lewicy, jako pomysł Lenina (patrz kolega @nordland85). Założenie, że lewica chce okraść każdego, to także błąd, chociaż przyznaję, takie myślenie jest uzasadnione.

I na koniec, nie bardzo widzę, gdzie ten kij. Kijem był mój obrazek, Twój jest reakcją mrowiska. :)

Generalnie trochę szkoda, miałem nadzieję na jakąś dyskusję, ale lewica uznała, że tamten obrazek
@nordland85: Nie napisałem, że Twój głos (wiem, że żartobliwy, widzę emotkę ;) ) to głos prawicy, tylko głos wpisujący się w retorykę prawicy. Przykład, który był pod ręką.
@footix: Trudno znaleźć coś, co nie było pomysłem Lenina, ten koleś lubił duuużo pisać :) Trudno pisać o socjalizmie nie odnosząc się do jego korzeni, gdzie zakłada się, że każdy człowiek pracuje według swoich możliwości, i zapewnia mu się wszystko według jego potrzeb. Jak by nie patrzeć, po tylu latach nadal jest to aktualne hasło. Lewica dąży do ograniczania pracy ludzi, oraz do zapewniania im "za darmo" różnych usług jak edukacja,