Wpis z mikrobloga

@Khrone: politechnika poznańska lepsza i w ogóle ALE

studiowanie gdziekolwiek>>>>>mieszkanie z rodzicami

jedź byle daleko, po paru latach zaczniesz pracę i wtedy na mgr wrócisz do Poznania, ale jako że już będziesz pracował, wynajmiesz sobie coś w Poznaniu

No chyba że jest opcja - zostaję w Poznaniu ale przeprowadzam się np. do akademika albo na wynajęte - to wtedy zostań.

Poza tym Poznań już znasz, najwyższa pora gdzieś wyjechać i pomieszkać
@gorzka: ogólnie pracę zarobkową chcę zacząć od września (chodzę na rozmowy; w zawodzie ofc); myślę że będę w stanie się wyprowadzić (nie od razu, ale za np. rok)

jedyną rzeczą jaka przemawia za PG jest właśnie nie mieszkanie z rodzicami. co mam im powiedzieć? "zostaje w poznaniu ale dajcie kase bo nie chce z wami mieszkać" jak to brzmi ;f
@Khrone: zdecydowanie wyjedź. Jakbyś miał jechać do Łodzi, to pewnie byś się mógł zastanawiać, ale Gdańsk ładny i przyjazny, a przede wszystkim daleko od domu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Wróćić zawsze bedziesz mógł, a jak się za bardzo przyzwyczaisz do mieszkania w Poznaniu, to potem będzie ciężko wyjechać/przeprowadzić się. Jest okazja to wyjeżdżaj, spróbujesz czegoś nowego i nauczysz się żyć na własny rachunek.
@Khrone: Z tymi rodzicami to jest dobry układ. Jak wybierzesz Gdańsk to dopiero docenisz domowe obiadki od mamusi. Sorry, jak chcesz imprezować dzień w dzień, żyć "bez konsekwencji" - to wyjeżdżaj, ale...jak chcesz studiować, uczyć się, to po całym dniu na wydziale docenisz to że czeka na ciebie obiad czy kolacja.
@Khrone: wyjezdaj, infa na eti (3rok here) daje rade. bez porownania zyje sie "na wlasna reke". Poza tym jak bedziesz siedzial po nocach nad projektami to nikt nie bedzie ci tylka zawracac :D No i na eti o tyle fajnie ze wykladowcy udostepniaja slajdy w przeciwienstwie do 99% innych uczelni, wiec przez dotychczasowe 2 lata studiow notowalem tylko na matmie ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i z
@Khrone: @Gert: właściwie to też nie jest zła opcja, o wiele lepiej kasowo na tym wyjdziesz jak zostaniesz. Uczelnia też chyba nie jest najgrosza, sam składałem właśnie tak jak ty - Gdańsk i Poznań, gdyby nie to, że Gdańsk mam bliżej to może i tam bym się udał. Chociaż obiegowa opinia jest chyba taka, że infa lepsza w Gdańsku, a elektrotechnika np. w Poznaniu.
@Khrone: nie wiem czy takie są, z obserwacji widzę, że w Trójmieście jest od cholery + średnia pensja w Gdańsku jest wyższa niż w Poznaniu. Aczkolwiek, może przez inne branże. Jest Park technologiczny, jest Intel, Comarch, od groma startupów, firm webdevowych, etc.
@Khrone: Jedź do Gdańska. Nie pożałujesz, a nawet jeśli pożałujesz, to możesz się przepisać. Nie ma to jak mieszkanie z dala od rodziców. Jesz co chcesz, robisz co chcesz, nikt ci głowy nie zawraca... A w moim przypadku mam większy kontakt z rodzicami gdy z nimi nie mieszkam niż gdy z nimi mieszkam.

No i slajdy dają i lepsze perspektywy na pracę w mieście.