Wpis z mikrobloga

Gram na laptopie Dell, procesor i7-3630QM, 16GB RAM, grafika GeForce GT 650m i mam w grze około 30 fps. Czy ten sprzęt jest naprawdę za słaby na dayz mod? Nie wydaje mi się, aby ten laptop był aż tak kiepski, żeby nie potrafić uciągnąć porządnie takiej gry. Rozumiem, że świat jest rozległy, jest co przetwarzać, ale bez przesady. Zła optymalizacja, złe ustawienia z mojej strony?

Również pytanie do posiadaczy Dayz Standalone, jak wygląda wersja samodzielna tej gry, jest lepiej zoptymalizowana niż mod? Idzie wyciągnąć większą liczbę fps niż na modzie?

#dayz #dayzsa
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lerner: oczywiście, że widzę, nie siedzę metr przed nim, a 3-4 metry... nie wyobrażam sobie pracować na czymś mniejszym od 30"

Między 32-40" jest optimum, powyżej kaszana, mówisz o monitorze della z taką rozdziałką, tylko po co mi? Gdybym jeszcze był grafikiem, ale nie jestem. Grafikę zlecam, a sam tylko kod piszę. Chociaż co do della, marzy mi się stacja robocza za 12 tysięcy^^, tylko aktualnie nie to jest priorytetem.
  • Odpowiedz
oczywiście, że widzę, nie siedzę metr przed nim, a 3-4 metry... nie wyobrażam sobie pracować na czymś mniejszym od 30"


@ramzixp: teraz mnie zaskoczyles, przyjalem ze rozdzialka to full HD, dla mnie to za mala na tak duzy ekran, 24 cale w 1080 to dla mnie max, dlatego sam spogladalem wlasnie na delle 27" z wyzsza rozdzielczoscia/
  • Odpowiedz
@lerner: jeśli masz firmę, to spróbuj maca 27", z tego co wiem, da się odliczyć VAT i w koszty go wrzucić, zamortyzować i po 2 latach sprzedać. Wyjdzie, macówka za 1/2 ceny ;) Ja będę próbował, przynajmniej mniej w kasie państwa zostawię i coś zyskam^^ Chodzi o to, że mac po 2 latach ma podobną wartość co nowy.
  • Odpowiedz