Wpis z mikrobloga

Może i będzie #gownoburza, ale nie czaję logiki części wykopków. W tym znalezisku pocisnęli równo cały Kościół katolicki (z wyzywaniem od ciemnogrodu, tępoty, IQ mniejszym od myszy kościelnej, zaraza, palić na stosach). Pieprzeni biotechnologowie i bioetycy w jednym. Teologowie i znawcy Kościoła - czemu, skoro nie jesteście wierzący/nie lubicie Kościoła po prostu go nie olewacie? Jak tak robię ze wszystkim co mnie nie dotyczy i żyję. Może faktycznie z tą nienawiścią bliżej wam do islamu niż chcrześcijaństwa? Może rzeczywiście w tej religii za dużo miłości? Pomodlę się was i te wasze hejterskie móżdżki

#religia #milosc #gimboateizm
  • 25
czemu, skoro nie jesteście wierzący/nie lubicie Kościoła po prostu go nie olewacie


@d__k: Nie wiem czy wiesz, ale organizacja "Kościół rzymskokatolicki" aktywnie próbuje wpływać na życie polityczne i prawo naszego kraju, a postulowane przez nią prawo, gdyby zostało wprowadzone, byłoby znaczącym naruszeniem wolności gospodarczej i osobistej, pozdrawiam!
@daniel_w: to jest bez sensu od tego jest sumienie żeby z niego korzystać. I po części się z wami zgadzam, jednak cały kościół (pare mld ludzi ) to troche przesada
Nie wiem czy wiesz, ale organizacja "Kościół rzymskokatolicki" aktywnie próbuje wpływać na życie polityczne i prawo naszego kraju, a postulowane przez nią prawo, gdyby zostało wprowadzone, byłoby znaczącym naruszeniem wolności gospodarczej i osobistej, pozdrawiam!


@Ginden: I to jest patologia naszej władzy a nie Kościoła. Gdyby płemieł jeden czy 2 ustanął sobie w tyle jak zwykły człowiek, nie byłoby problemu.
@d__k: piszesz że jest to bez sensu, a tymczasem to oficjalne stanowisko organizacji jaką jest KK. Nie wiem na jakiej podstawie sobie uroiłeś, że "ataki" na Kościół są atakami na całą wspólnotę wierzących, a nie tylko na konkretne dogmaty, stanowiska czy czyny organizacji.

Gdyby płemieł jeden czy 2 ustanął sobie w tyle jak zwykły człowiek, nie byłoby problemu.


Jaki związek ma zachowanie premiera z lobbingiem niezależnej od rządu organizacji?
@verizon @daniel_w: A tak #!$%@?ąc od tego, że to ten konkretny Kościół i „lobbuje” w tę, a nie w inną stronę… to taki „mechanizm wywierania wpływu” (tak to nazwijmy) jest według was dobry czy zły, niepożądany?
@d__k: Będziemy się o definicje sprzeczać?

To jest jedno słowo które ma wiele znaczeń. Budynek, organizacja, wspólnota - zależnie od tego co piszący ma na myśli. Nawet jeśli sam go używasz wyłącznie w jeden sposób, to musisz się pogodzić z tym że jesteś w tym raczej odosobniony. Oraz że będzie skutkowało to tym że nie zrozumiesz co piszą inni.