Wpis z mikrobloga

Chciałem nie być cebulakiem, i ubezpieczyć motorower z AC obejmującym kradzież. I tutaj zonk, bo w agencji ubezpieczeniowej nie chcą mi dać AC.Mimo, że taki motorower kosztuje ~3k byłem gotowy na składkę ~500-600/rok (i tak taniej niż garaż), ale lipa, bo nie mam "historii AC". Generalnie ubezpieczają tylko motocykle od 650cm wzwyż.

Udało się Wam ubezpieczyć motorowery/skutery od kradzieży? Powiedzieli, że nawet rower łatwiej ubezpieczyć :)

#motoryzacja #motocykle #skuter #ubezpieczenia
  • 13
@kajlerkompajler: Ja pierwotnie chciałem razem z AC, ale wyszło na to, że tylko Allianz chciał mi zaoferować AC dla mojej 16toletniej maszyny. Z resztą stosunkowo mocno zaniżali wartość, likwidacja była tylko z wkładem własnym. Tak więc podziękowałem. Po przeprowadzce i tak wynająłem garaż dla samochodu i parkuję motocykl razem z nim. Gdyby moto było całkiem nowe, to by się pewnie znalazło nieco więcej opcji.
@Klopsztanga: U mnie policzyli OC + AC (wartość pojazdu 8kPLN) + NNW dla mnie i pasazera na 10kPLN każde, za jakieś 560pln rocznie. Ostatecznie ubezpieczyłem w PZU na podobnych warunkach za jakieś 220pln z opcją Assistance.