Wpis z mikrobloga

Wczoraj wpadłem na pomysł zrobienia czegoś Glocko-podobnego (bo jeszcze nie mam tyle skilla, żeby zrobić kopie 1:1).

Na początku zrobiłem wersje gdzie miałem wszystkie wcięcia zrobione boolean - przy okazji muszę powiedzieć, że boolean w blenderze działa teraz już bardzo dobrze i nawet mógłbym je 'zaakceptować'.

Ale teraz ze względu na to, że chcę 'ładną siatkę' (na miarę moich sił) robią te wcięcia ręcznie... to jakaś masakra.

Jeszcze sporo roboty przede mną... (,)

#b3d #blender #blender3d #grafika3d #wipsirgorn
Pobierz sirgorn - Wczoraj wpadłem na pomysł zrobienia czegoś Glocko-podobnego (bo jeszcze nie...
źródło: comment_ZmCMIgxQKAV87klCG6s5B6N5ltfPjYkP.jpg
  • 9
@sirgorn: Bardzo zacny model. Co do bolean to działa dobrze do czasu aż chcesz połączyć obiekty, które były obracane lub skalowane - nagle zaczynają się dziać cuda. Trzeba pamiętać aby nadać/wyzerować wszelkie przekształcenia (trochę krwi mi to natruło) :)
@homo_superior: To jest jedno duże wcięcie (extrude do środka mesha), potem array kwadracików, który przykleiłem do rękojeści shrinkwrapem, a następnie solidify - pewnie da się lepiej, ale ja miałem taki pomysł ;)
@homo_superior: Dzięki, powoli się uczę.

Co do boolean na tym screenie miałem parę rzeczy właśnie pociętych boolean, ale już mam model który ciąłem ręcznie, bo jednak siatka jest ładniejsza ;)