Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Mam takie pytanie - szukam sobie pracy (programista Java/Web) i szczerze mówiąc większość ogłoszeń znajduje na portalach typu pracuj.pl gdzie by aplikować każą mi zakładać u nich bzdurne konto i podawać pierdyliard danych - których kolejnemu pasożytowi podawać nie chce. I wszędzie oferują młody zespół a szukają zwykle studentów ;) Jako, że trochę wypadłem z rynku szukania pracy w tym temacie mam pytanie do was, bo się znacie.

Gdzie szukać pracy w IT? Polecacie jakieś portale? Gazety? (lol). Koniecznie przeprosić się z LindekInem?

Interesuje mnie w sumie dowolna lokalizacja, nie ukrywam że wolałbym pójść w zagranicę, ale na razie polska też da radę.

Parę ostatnich lat zwykle sprawa odbywała się pocztą pantoflową, ale chciałbym z wielu względów zerwać z tym kręgiem firm i osób.

#programowanie #webdev #praca Sorry, że wszystkich wołam, ale cóż, kto wie ;)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4ks: załóż konto na linkedin (ew. goldenline też) i problem szukania ofert rozwiązany ;-).

Do tego strony firm, jeśli wiesz mniej więcej, gdzie chciałbyś pracować.

Duże masz doświadczenie, ogarniasz? Jak chcesz, to mogę cię polecić rekruterowi, dzięki któremu mam #zagranico teraz dobre.
  • Odpowiedz
@M4ks: Jak dla mnie tylko LinkedIn. Miałem kiedyś konto na Monster.com, ale tam jest bida, głównie hinduscy rekruterzy szukają ludzi na kontrakt w USA do PHP za śmieszne stawki (śmieszne jak na USA, nie na Polskę). Na LinkedIn masa konkretnych ofert, po kilka w tygodniu - permanent, contract, Polska, zagranica. Jak masz mocne CV, to LinkedIn wystarczy w zupełności.
  • Odpowiedz
@M4ks: Na rodzimym terenie dość ciekawie rozrósł się dział praca na 4programmers.net, niestety głównie oferty przez agencje HR-owe ale z tego co widziałem, przyzwoicie opisane ogłoszenia, często podawane widełki zarobków.
  • Odpowiedz
@M4ks: w polsce oferty znajdziesz na zwykłych portalach z ogłoszeniami (olx/tablica, gumtree ... ) Nie rejestrujesz się, tylko wysyłasz swoje resume online i tyle. Łatwo coś znaleźć.

GL i Linked nadaje się do szukania biernego. Niema sensu tam odpowiadać na ogłoszenia za bardzo (ze względu na politykę portali), masz profil i czekasz na spam od rekruterów (a jest tego na tony).

Poza tym fora branżowe. Nie wiem jakie są dla Javy, unikam jak ognia
  • Odpowiedz