Wpis z mikrobloga

Ludzie kochani, ale windows 8 jest #!$%@?. Kupiłem rodzicom laptopa z tym wynalazkiem.

- Aktualizacje ukryte są w 2 miejscach: w kafelkach, oraz w tradycyjnym windows update.

- Aktualizacje w kafelkach stoją na 0% aż się we właściwościach sieci nie zakliknie jednej opcji. Oczywiście nie ma żadnego komunikatu. Stoją i #!$%@?, weź się domyśl.

- Aktualizacje z Windows Update stoją na 0% aż się ściągną do końca. Na nowym laptopie trwało to ze 2 godziny. Też się weź domyśl, że tak naprawde się ściągają i nic się nie zawiesiło.

- Aby skonfigurować wbudowany program pocztowy trzeba mieć jakieś #!$%@? konto Microsoft ;)) Czy stoją za tym względy technologiczne? Oczywiście, że nie ponieważ ta konieczność znika po zastosowaniu magicznych sztuczek w rejestrze.

- Program pocztowy nie wspiera serwerów pop3 ani smtp.


#windows8 #windows81 #gorzkiezale
  • 19
@Tleilaxianin: no bez przesady czego ty wymagasz, że będzie za każdym razem w 100% działał bez zająknięcia? to w końcu windows... czasem trzeba zrobić nadprogramowy restart, nic niezwykłego.
@Tleilaxianin: no widzisz :D starajo sie chlopaki tam w majkrosofcie!

jeszcze raz powiem, że mi serio działa 8.1 perfekcyjnie, nie miałem żadnych problemów z kompatybilnością, nawet gta 4 mi ładnie chodzi ;)
@Tleilaxianin: moje aktualne doświadczenia z systemami:

Ubuntu: pojawia się monit o aktualizacje -> wpisanie hasła -> zaktualizowanie systemu

OS X: pojawia się monit o aktualizacje -> zaktualizowanie systemu -> monit o zresetowanie systemu
@Tleilaxianin: Wyobraź sobie (#coolstory), że w firmie informatycznej (różne helpdeski, obsługa informatyczna, seo) w której pracowałem na kilkanaście osób przy wymianie laptopów 2 osoby "przyswoiły" win 8, a reszta podziękowała, chciała zatrzymać starego laptopa albo mówiła "to ja już wolę vistę", a jedna dziewczyna nawet zainstalowała linuxa.

Ja jakoś to ogarniam choć psioczę jak można aż tak #!$%@?ć usability, ale prewencyjnie nie instaluję i czekam na 9'tkę.