Wpis z mikrobloga

W dzieciństwie podczas jedzenia słyszałem od mamy wielokrotnie: prostuj się, łokieć ze stołu, obydwie ręce na stół, łokcie przy sobie, weź nóż, nie mlaskaj. Czasami musiałem pod pachami przytrzymywać książki, żeby nauczyć się dobrej postawy. Nienawidziłem tego... Teraz po latach jestem za to wdzięczny- wiadomo, nie siedzę na baczność i nie wycieram kącików ust po każdym kęsie, ale dużą wagę przywiązuję do tego jak ktoś je- babcine powiedzenie "Jak jesz, tak pracujesz". Żadna to chorobliwa fobia- ale nie mogę patrzeć na niechlujstwo wokół talerza.


#oswiadczenie #jedzenie #savoirvivre
  • 34
  • Odpowiedz
@dyrmac: Mhm... nie wiem czy dobrze zrozumiałeś babcie... Jak jesz tak pracujesz chyba często słychać w górniczych domach, a dokładnie "jaki do jedzenia, taki do roboty" i chodzi o to, że jak szybko jadłeś(co raczej wyklucza stołowy savoir vivre) to szybko pracowałeś.
  • Odpowiedz
@dyrmac: rodzice zrobili Ci krzywdę. Masz mózg wyprany przez matkę despotkę. Ogarnij się człowieku bo #!$%@? się o byle co - bo tak - to jest byle co, tylko dlatego że odbiega od twojego "idealnego", utartego schematu jest po prostu chore i niemiłe.
  • Odpowiedz
@Attrazione: Mam szczerą nadzieję że jesteś trollem. Inaczej naprawdę mocno współczuje wypranego mózgu. Twoi rodzice zrobili ci straszną krzywdę, zaszczepiając taką obsesję.
  • Odpowiedz
@Shaki: @sayane: Jesteście głupi... #powazniemowie , bo nie czytacie tego co napisałem, tylko najbardziej plusowane komentarze. Co to za #!$%@? o wypranym mózgu?? Nikt nade mną z batem nie stał, to były uwagi w stylu "synek nie garb się" "nie leż kochanie nad talerzem" "połóż drugą rękę na stole, bo to brzydko wygląda". Z uśmiechem na ustach. Jak zaznaczyłem we wpisie:

"nie siedzę na baczność i nie wycieram kącików ust po każdym kęsie, ale dużą wagę przywiązuję do tego jak ktoś je Żadna to chorobliwa fobia- ale nie mogę patrzeć na niechlujstwo wokół talerza. "

Jeżeli napisałem, że mama nauczyła mnie odrobinę dobrych manier przy stole, na co teraz w dorosłym życiu zwracam uwagę, to kilku ekspertów nazwalo mnie
  • Odpowiedz
@dyrmac: "nie siedzę na baczność i nie wycieram kącików ust po każdym kęsie, ale dużą wagę przywiązuję do tego jak ktoś je Żadna to chorobliwa fobia- ale nie mogę patrzeć na niechlujstwo wokół talerza. "

Mhm. A chwilę później opisujesz zachowanie przy twojej dziewczynie, gdzie zachowałeś się jak totalny psychol i zacząłeś wpieprzać spaghetti rękami bo byłeś tak oburzony jej podpieraniem głowy. No sorry, normalny człowiek się tak nie zachowuje,
  • Odpowiedz