Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o wprowadzeniu na mirko czegoś na kształt [SERIOUS] z Reddit? Generalnie tag oznacza, że autor wpisu oczekuje jedynie poważnych odpowiedzi a wszystkie trolle są banowane/moderowane. Niesamowite jak [SERIOUS] jest respektowany i jak podnosi to poziom dyskusji. W naszym wykonaniu mógłby to być np. tag #powazne na początku postu. Pewnie niejedna i nie dwie osoby mają czasem ochotę o coś zapytać/porozmawiać poważnie ale finalnie olewają sprawę bo #trolujo. Co wy na to?
  • 36
  • Odpowiedz
@wiesz_jak_jest: Jakiś czas temu o tym myślałem i pomyślałem że mogę zrobić stronę na której można anonimowo wysłać wpis. Zostanie on napisany z botkonta. Natomiast autor przez stronę miałby możliwość moderacji wpisu i bot by wykonywał jego polecenia np usuwał komentarze lub odpowiadał. Tylko że bym musiał wszystko w jakiś sposób kontrolować by nie było trollowania i żeby mi z bota nie leciały pasty o serwerowni...
  • Odpowiedz
@wiesz_jak_jest: problemem jest to, że chyba oficjalnie wykop pozwala na nieprawidłowe tagowanie na mirko. Nie ma kar za brak #polityka itp. Więc nadal kontrolę nad trollami miałby tylko pytający poprzez usuwanie ich komentarzy. Z drugiej strony @maciejkiner z tego co pamiętam popierał pomysł z wprowadzeniem oddzielnych modów (spośród użytkowników) dla dużych tagów żeby jakoś ogarnąć bałagan. Można więc do niego uderzyć znów z tym pomysłem. Taki poważny
  • Odpowiedz