Wpis z mikrobloga

Mirki, co myślicie o wprowadzeniu na mirko czegoś na kształt [SERIOUS] z Reddit? Generalnie tag oznacza, że autor wpisu oczekuje jedynie poważnych odpowiedzi a wszystkie trolle są banowane/moderowane. Niesamowite jak [SERIOUS] jest respektowany i jak podnosi to poziom dyskusji. W naszym wykonaniu mógłby to być np. tag #powazne na początku postu. Pewnie niejedna i nie dwie osoby mają czasem ochotę o coś zapytać/porozmawiać poważnie ale finalnie olewają sprawę bo #trolujo. Co wy na to?
  • 36
  • Odpowiedz
@wiesz_jak_jest: Jak czasem patrzę na wpisy światopoglądowe, w których autor pomimo posiadanie niepopularnej opinii stara się poważnie podejść do dyskusji, a w komentarzach tylko


To nagle słyszę takie głębokie westchnienie, a to się okazuje, że to mój nowy rak płuc westchnął.

Jestem jak najbardziej za.
  • Odpowiedz
Wow. Jednak jest zainteresowanie :) Tutaj manifest z reddit. Nie ma co chyba wymyślać koła na nowo. Co prawda nie mamy nagłówków tematów ale gdyby post rozpoczynał się od taga to chyba będzie widoczne. Wyśmienicie byłoby jednak gdyby wyniknął z tego jakiś development i taki serious tag pojawiałby się np. w headerze posta - obok nicku i godziny. Taki scenariusz wymagałby jednak przychylności moderacji ;)
  • Odpowiedz
@prawdziwefotografie: Ja całkowicie popieram inicjatywę autora, domyślam się, ze jest sporo osób które chcą o coś zapytać, pożalić się albo coś, ale uważam, że mikroblog (taki jaki jest dziś) nie jest do tego najlepszym miejscem, pokażesz zdjęcie to cię znajdą do 3 pokoleń wstecz, zapytasz o coś to 'śmieszne' odpowiedzi zaplusowane. Nasze mikro nigdy nie będzie odpowiednim miejscem na takie rzeczy, bo są tutaj wrzuceni wszyscy do jednego wora, na
  • Odpowiedz