Wpis z mikrobloga

@Dreszczyk: wiem ze nie ucieszy Cie taka odpowiedz, ale sa na pewno. Tylko nie podlinkuje bo jestem na telefonie. Ale jak potrzebujesz po prostu build to nawet standardowe z apt get działa
Potrzebuję jutro rano na szybko postawić serwer z php i mysql lokalnie. Myślałem o VirtualBOX u siebie na komputerze. Są jakieś gotowe obrazy? Coś?


@Dreszczyk:

na virtual boxie

centos 6.5 minimal (350MB iso)

ktora wersja php5?

potem juz tylko yum install .... albo groupinstall..... i gotowe
@Dreszczyk: @msq nigdzie nie napisał ,że nie spoko .... tylko zaproponował swoje rozwiązanie :) Pytanie do chcesz dalej z tym zrobic...jak dev to raczej skorzystałbym z vagranta...jak chcesz pobawić się tylko w konsoli to nawet twoje rozwiązanie nie będzie głupie...W sumie nie napisałeś co chcesz dalej z tym robić
@fotexxx: @Dreszczyk:

Do jutra rana to tu zdazysz sobie wszystko ze zrodel skompilowac. Tak jak @fotexxx pisze - za malo danych.

Potrzebujesz to wystawic na swiat?

Nie masz czasu sie tym bawic i chcesz to zrobic jak najszybciej?

Potrzebujesz jakies zabawne i klopotliwe w instalacji dodatki?

Specyficzna wersja php i mysql (inne repo)?

I tak dalej i tak dalej.....
@fotexxx: @msq: potrzebuję sobie zrobić mały serwer do zabawy w Magento - mam aktualnie wolny internet w robocie i praca na zdalnym serwerze to męka... wszystko, co tam zrobimy będzie dla nas i tylko dla nas. Ma na tym pracować moja osoba i osoba kolegi ( ͡° ͜ʖ ͡°)