Wpis z mikrobloga

nie wiem, czy ktoś z Was kojarzy z lat 90., z czasów szczytu popularności Disco Relax (Polsat, niedziela, godz. 10:00 ( )) ten kawałek

Akcent - Gwiazda

nie znosiłem tego wokalisty, ale kawałek, jak sobie przeczytacie tekst, jest bardzo bezstresowy i prosty - jedna metafora, jeden wątek, lekkie rozbudowywanie wokół i powrót do rdzenia - takie bardzo... jazzowe? ;>

tak, zupełnie poważnie uważam, że hitem w Polsce byłaby składanka jazzowych i/lub swingowych coverów i wariacji na temat hitów disco polo. kupiłbym.

a tutaj mała ilustracja, o co mi chodzi: Dyplom Brynda cz. 7 - Gwiazda

mamy w tym kraju jakiś taki chory mechanizm, że jak ktoś słucha słabej muzyki (i wie o tym, że jest słaba), to znaczy, że ma zły gust albo, że się nie zna. nie powinniśmy się tego wstydzić.

#muzyka #muzykanadobranoc #discopolo #jazz #swing #oswiadczenie #michalkosecki #nocnerozkminy #rozkminy
  • 8
@Utilizer: Każdy dosłownie każdy zespół disco polo ma na koncie #!$%@?, właściwie to 90% rynku i na pewno wszystkie najbardziej znane piosenki są coverami, wyjątek to zespoły dance i disco i inne wklepywane do wzoru disco polo którym jeżeli się zdarzały to specjalnie lub nieumyślnie ;)