Wpis z mikrobloga

Albo czy to znaczy że mamy finansować szkolnictwo by kazdy mial rowną możliwość kształcenia się?


@Epoche: to nie jest równość możliwości! to jest redystrybucja usług!
@Epoche: równość możliwości jest wtedy jak każdy może sobie wykupić usługę kształcenia.

Naruszeniem możliwości byłoby kryteria zakazu dostępu ze względu na płeć, rasę, religię czy inne. Np. jakby zakazać jakiejś grupie etnicznej możliwości chodzenia do szkoły lub też np. zakazu pracy dla jakiejś grupy etnicznej.

Ale rozdawanie usługi kształcenia "za darmo" jest już redystrybucją dóbr (w tym przypadku usługi) i nie różni się niczym od redystrybucji np. jedzenia "za darmo" (bo
@franekfm: Czyli 7 latek nie ma możliwości wykupienia sobie szkoły podstawowej gdy jego rodzice są ubodzy. Możliwość uczenia się w podstawówce stwarza dopiero powszechny system edukacji. Wówczas ma równe możliwości kształecenia się a co za tym idzie możliwość późniejszej konkurencji o pracę.
@Epoche: 7 latek ma możliwość wykupienia sobie szkoły więc nie przekręcaj faktów i przestań #!$%@?ć jak potłuczony. Powszechny system edukacji to ZŁO, które niszczy najuboższych. Jak tego nie widzisz to zaraz polecisz na #czarnolisto bo nie mam ochoty na lekturę lewackiego #!$%@?.
@duffman: po prostu nikt mu nie zabrania, to że go nie stać to już inna sprawa, tak samo jak żula spod mostu nie stać na mieszkanie czy obiad w ekskluzywnej restauracji.

Może każdemu Polakowi zafundujesz czerwone ferrari w ramach "równości"?

na prawdę lewackie #!$%@? level hard
@franekfm: Dlaczego zwracasz sie do mnie w taki niekulturalny sposób, zrobiłem Ci coś? Reagujesz agresywnie z powodu dysonansu poznawczego?

7 latek który ma ubogich rodziców nie ma możliwości wykupienia sobie szkoły podstawowej. Nie ma zatem równości możliwości.

Ma taką samą możlwiość wykupienia szkoł podstawowej jak zamożniejsi rówieśnicy dokładnie tak jak Ty i Bill Gates macie możliwość kupienia sobie prywatnej wyspy z willą i lotniskiem. mógłbyś gdyby... czyli w aktualnym stnaie rzeczy
@Epoche: przestań #!$%@?ć o braku równości tam gdzie ta równość JEST.

Jak tego nie rozumiesz to demokratycznie przegłosujemy, że w Twoim domu (w ramach równości) będzie mieszkało kilku bezdomnych i będziesz musiał ich żywić.

A tymczasem trafiasz na #czarnolisto bo nie mam ochoty na lewackie debaty
@Epoche: zapomniałem dodać, że jaki Cię boli los jakiegoś 7-latka z talentami to weź go pod swoją opiekę. To się kiedyś nazywało mecenat.

Takim przykładem mecenatu w czasach obecnych jest np. Leo Messi, którego Barcelona wzięła pod swoje skrzydła a W PIŁCE NOŻNEJ nie ma POWSZECHNEGO SYSTEMU EDUKACJI !!!

więc skończ swoje oderwane od rzeczywistości argumenty
@franekfm: poza wybitnymi jednostkami jest cała masa średnich, które nie mają szans na mecenat, a bez szkoły tylko pogłębią biedę swoich przodków. Naprawdę tego chcesz, abyśmy mieli społeczeństwo ludzi ekstremalnie biednych, głupich i bez najmniejszej szansy na poprawę losu swoich dzieci?
Naprawdę tego chcesz, abyśmy mieli społeczeństwo ludzi ekstremalnie biednych, głupich i bez najmniejszej szansy na poprawę losu swoich dzieci?


@duffman: lewackie trolololo, nigdy nie będzie tak jak mówisz więc przestań bredzić.

Zero kumania życia i rozumienia na czym świat stoi.