Wpis z mikrobloga

@duffman: to że równość ma być w możliwościach a nie w rozdziale dóbr wypracowanych przez społeczeństwo!!!

Równość możliwości a nie "równość" w redystrybucji!!!

Czyli jak se pościelesz tak się wyśpisz.

A nie żeby leniwy konik polny żył na koszt pracowitej mrówki.
Bo lepiej zainwestował siejąc pszenicę, zamiast marchewek i jest bogatszy?


@duffman: no i jego zysk i gówno Ci do tego, nie masz żadnego prawa wpierd..ć się mu w życie.

A Ty byś chciał się zarządzać jego majątkiem. To może my wejdziemy Ci na chatę i zaczniemy sobie dysponować Twoim majątkiem w sposób demokratyczny?

Sprawa jest prosta, są pewne prawa uniwersalne i g... mnie obchodzi, że ich nie znasz. Twoja wola nie
@franekfm: Co to za #gownoburza xD? Po co Ty ziomek się tak napinasz? Koleś się zapytał spokojnie, a Ty wyskakujesz jakbyś na nadciśnienie chorował od urodzenia( ͡° ͜ʖ ͡°).

@duffman: To może ja odpowiem. Dla mnie ludzie nigdy nie byli, nie są i nie będą równi. Nie każdy powinien mieć prawo do decydowania. Idąc Twoim przykładem, głos powinna mieć zasłużona starszyzna, ludzie posiadający wiedzę i doświadczenie.
@duffman: Najbardziej mnie #!$%@? dziś to, że ci biedni dorobkiewicze dochodzą do władzy i wypychają sobie sianem kieszenie, bo czasu niestety jest mało. U władzy powinni być ludzie majętni, to po pierwsze, z jakimś statusem społecznym, ekonomicznym, aby nie byli podatni na łatwą kasę. Oczywiście, zawsze się znajdzie grupa, której będzie mało, ale wychodzę z założenia, że więcej jest ludzi dobrych, niż złych.
@franekfm: jak już skończysz rzucać hasełkami typu "doucz się" to może przeczytaj mój komentarz jeszcze raz i zwróć uwagę na słowa kluczowe:

ale tu nie ma nic o rozdzielaniu dóbr.


Mówię tu o decyzjach typu:" dajemy wodzowi wioski nas obrażać na imprezach, czy jedziemy mu #!$%@?ć?" , albo :

"nowy ratusz pomalujemy na czerwono, czy niebiesko?"
@duffman: W stanach większość senatorów to milionerzy. Duża część bogaczy po zdobyciu już hajsów, zaczyna pracę w fundacjach itp. Oni już zaspokoili żądzę pieniądza, przechodzą na następny level, na altruizm.
@duffman: ale w drugim komentarzu Ty mówisz o szacunku międzyludzkim w pierwszym, a w drugim mówisz o decyzji lokalnego samorządu więc nie uważam, żeby takimi rzeczami miał się zajmować sejm. Obecny system w Polsce nie ma nic wspólnego z prawdziwą władzą ludu, której Ty byś chciał (nota bene ja też).
@franekfm: od początku mówię o równości ludzi wobec władzy, a sprowadzenie problemu do analogii z wioską miało łatwiej go zobrazować. Poza tym Ateny w czasach Platona miały max 100 tys. mieszkańców, więc tym bardziej pasuje to do cytatu.
Równość możliwości a nie "równość" w redystrybucji!!!


@franekfm: Co to jest róność mozliwości, osoba wysoka ma takei same mozliwości jak osoba niska? Albo czy to znaczy że mamy finansować szkolnictwo by kazdy mial rowną możliwość kształcenia się?