Wpis z mikrobloga

Jak nie wiecie gdzie iść na studia - idźcie na rok do pracy. Studia nie uciekną, a jak dobrze przepracujecie rok, to prawdopodobnie będziecie wiedzieć co chcielibyście robić (albo czego nie chcielibyście robić ;) ). A tak jak się #!$%@? na gównokierunek z kolejnej polibudy, bo prestiż i duży próg punktowy, który Was nie interesuje, to uwalicie po roku i będziecie żałować.

#matura #studia #niepopularnaopinia
  • 56
@zerozero7: do webdevu biorą nawet gimnazjalistów - do tego niepotrzebne są studia, z programowaniem to już raczej ciężko znaleźć ofertę, gdzie nie wymagają tytułu, a to tylko dwa zawody, idźmy dalej: elektronik, architekt, biotechnolog - znajdź prace świeżo po liceum i bez portfolio.
@prusi: nie prawda. Zobacz sobie oferty pracy we Wrocławiu - czasami wymagane są studia, ale dość rzadko. To samo za granicą - ostatnio Twitch i KhanAcademy zatrudniali, bez wykształcenia. Bardzo łatwo znaleźć ofertę bez wykształcenia. wcześniej link do bloga Gynvaela, on się rozpisywał na ten temat. Tyle jeśli chodzi o programowanie.

Jeśli chodzi o techniczne to zgadzam się.
@zerozero7: ale raczej trzeba mieć portfolio. jak ktoś ma portfolio (czyli trochę umiejętności i trochę doświadczenie) to po co mu studia? przecież więcej przydatnych rzeczy nauczy się w pracy. może sobie zrobić potem zaocznie jakieś. ja zgadzam się z tobą, że wybór kierunku studiów to ważna sprawa, ale rzadko da się tak zrobić, żeby pracować w zawodzie jeszcze bez studiów.
@prusi: ok, rozumiem - tak ma się wtedy jakieś portfolio na gicie, ale bez przesady. Na junior dev raczej nie wymagają dużo i też sprawdzają na rozmowie to co umiesz.

W moim wpisie nie chodziło mi o to by dostać pracę koniecznie w zawodzie, tylko jakąkolwiek pracę by sprawdzić i doświadczyć jakie są realia zawodowe w Polsce. Wtedy łatwiej podjąć decyzję - no i nabiera się samodzielności.
@prusi: a ja już jestem na 4 roku stomatologii i wcale nie żałuję... chociaż na początku w ogóle nie chciałem tego studiować... w ogóle nie miałem motywacji... ale teraz jestem MEGA wdzięczny sobie i bliskim, że mnie wspierali wtedy, bo teraz czuję że się w tym odnajduję. to nieprawda, że na 1 roku już wiadomo co i jak. lepiej dać sobie czas. W moim przypadku jak skończę studia będzie to prywatny