Wpis z mikrobloga

@Kapoan: przecież w tych nowych nic nie ma :/ Jeszcze rozumiem aferę z Nowakiem, szum w okół rozmowy Sienkiewicz z Belką, ale to co przeczytałem dotychczas to nic wielkiego. Tzn Sikorski coś o gospodarce Niemiec mówił, że jest słaba? To mnie najbardziej zainteresowało. No i mało konkretów o ZEN.
@Kamill: akurat wątek Radka jest mało ważny i tu się zgodzę, ale chociażby temat długów Religi obnaża PO jako organizację przestępczą, żądającą 'przysług' w zamian za 'ochronę'. Niestety częściej mówi się o tych bardziej błachych sprawach, tlyko dlatego, że dotyczą bardziej rozpoznawalnych nazwisk.
@Kapoan: współczuje kolego braku kręgosłupa moralnego jak dla Ciebie w tych kłamstwach i wodzeniu ludzi za nos nie ma nic złego.

Czy jak ktoś przedstawi Ci taśmy na których przyjaciel, który oficjalnie brzydzi się zdradą rżnie Twoją kobietę powiesz: "kurde w sumie ma rację, z tej mojej małej w końcu niezla dupa jest, nie dziwię się mu"?
@Pinkman: nie ma rządu bez afer i szczerze mówiąc życzyłbym sobie, żeby zdarzały sie tylko takie jak zarejestrowane na tych taśmach - porównaj sobie to z aferą rywina chociażby. Bardziej mnie martwi to, że służby są tragiczne i nie potrafiły zapobiec podsłuchom.
1. łamanie Konstytucji - np. niepowołanie sędziów przez L. Kaczyńskiego


2. podwyższanie podatków - http://www.wykop.pl/link/572783/pis-po-sld-porownanie-rzadow-wykresy-skonczyc-z-mitami/


3. oszustwa i kłamstwa - 3 mln mieszkań


4. dojenie emerytów - tu nie wiem o co kaman

1. jednak nie doszło, skoro za to nie odpowiedział

2.wzrost wpływów do budżetu nie oznacza jednocześnie tego, że ktoś podniósł podatki. A PO je podniosło i to jest fakt.

3.przecie to był plan długofalowy, rządzili 2 lata jak niby
@Kapoan: szczerze? spodziewałem się właśnie takiej odpowiedzi "afery są normalne, wszyscy kradną" bo Twojej tezy nie da się inaczej obronić, takim myśleniem dajemy na to przyzwolenie i utrwalamy patologię. Taśmy pokazują nam nasze miejsce w szeregu i to że nikt z nami sie nie liczy, akceptujesz taki stan rzeczy?
@Kapoan: Umów się dotrzymuje. Wchodząc w wiek produkcyjny powinieneś wiedzieć po ilu latach pracy dostaniesz emeryturę i to nie powinno się zmieniać. Długość życia się owszem zwiększa, dlatego wydłużanie wieku emerytalnego należy wprowadzać dla roczników, które dopiero wchodzą na rynek pracy.
@Kapoan: zostawmy nomenklaturę, nie ważne czy nazwać ta aferą czy nie, jestem dumnym człowiekiem, odprowadzam bardzo duże podatki i nie godzę się na sprowadzanie mnie do roli bydła, na którym oni żerują. Oni nie reprezentują ani moich interesów ani Twoich.