Wpis z mikrobloga

Mirki, jak się zmotywować do pracy w domu? Często za dużo rzeczy mnie rozprasza i nic nie potrafię zrobić i np 5minut pracuje i 20 minut przeglądam internety, a to nie jest mi na rękę, bo dostaję kasę za projekt.

Deadline'ów się trzymam, no ale wszystko robię na ostatnią chwilę i męczy mnie taki stan rzeczy, macie jakieś sprawdzone metody co z tym fantem zrobić?

Zdarza się, że rzecz którą jestem w stanie zrobić w 5-6 godzin potrafię wykonywać 14h i w ten sposób muszę rezygnować ze snu + dostaje mi się po dupie przez stres.

#webdev #motywacja
  • 28
@Singularity00: Ciężko, bo potrzebuję internetu do pracy :D Chociaż mógłbym poblokować strony w jakiś taki sposób, którego odblokowanie byłoby czasochłonne..

@tomekswk: Tyle to ja dostaję za godzinę pracy jak się nie #!$%@? :< więc wyjdę na zero, to wolę już mały zarobek niż żaden :D

@Latica: Ja też się muszę wyszumieć (internety) później gromadzę jedzenie i znowu się muszę wyszumieć, taka pętla :(

@PanSwinia: Na zadanie miałem cały
@Gdziezamiatasz: Po latach pracy w biurze od paru miesiecy pracuje z domu i wiem o czym mowisz...

Sposob? Kazdy chyba musi sobie wypracowac wlasny...

Odlaczenie i odstawienie rozpraszaczy - spolecznosciowek, rss, wypoku czy co tam przyciaga Twoja uwage.

Pomodoro lub jego zmodifikowana wersja ktora bedzie bardziej Ci odpowiadac.

Robienie a poczatku dnia rzeczy ktore sa najtrudniejsze - zwiazane z trudnm mailem, rozmowa telefoniczna, jakims zaleglym raportem czy kawalkiem kdu....

Wydzielenie sobie
pomodoro


@Algorytmistrz: BRZMI ŚWIETNIE! DZIĘKI!

nad psychologiem też myslałem :D

@Algorytmistrz: Nie potrafię tego rozgryźć :/ + do tego jestem #!$%@? leniem :(

@PanSwinia: no dla mnie jest ciekawe oglądanie jak kaktusy rosną nawet..

@msq: akurat kolejność zadań zawsze jest taka sama, bo strony wykonuję w jednej wypracowanej przeze mnie kolejności i najczęściej się zatrzymuje przy najbardziej nudnych/czasochłonnych fragmentach.. z nimi mam największy problem :<

osiągnięcia to świetny
@msq: A jak jest z informatykami? przecież nie można pracować bez googlania, bez szukania problemów jakie wyskakują, a wiadomo ze jak się wchodzi w internety to ląduje się na wypoku/fb/fajne_artykuły
A jak jest z informatykami? przecież nie można pracować bez googlania, bez szukania problemów jakie wyskakują, a wiadomo ze jak się wchodzi w internety to ląduje się na wypoku/fb/fajne_artykuły


@Algorytmistrz: Ale to jest inny stan umyslu :)

Jesli pracuje nad rozwiazaniem jakiegos probglemu to jestem na tym bardzo skupiony i google jest tylko narzedziem. Takim samym jak vi czy konsola.
Getting Things Done Allena jest przydatne w kwestii oszczędności czasu.

Dzisiaj niestety luksusem jest wydzielony w domu gabinet, gdzie w spokoju zamykasz się na czas pracy. Jeśli mieszkasz z #rozowypasek to wytresuj, że w godzinach roboczych PRACUJESZ i fakt bycia fizycznie w domu nie oznacza z automatu, że będziesz dygał wszystkie obowiązki domowe z automatu.

Internet to największa k**a, jeśli chodzi o zbadanie czasu, podobnie jak wszelkie powiadomienia na smartphone i