Wpis z mikrobloga

Pochwalony, pierwsze anime tego sezonu, które śledziłem z zaciekawieniem, dobiegło końca. Selector Infected Wixoss, seria którą niemalże przeoczyłem, okazała się być bardzo ciekawym kąskiem. Historia dziewczynki grającej w karty? Co w tym może być ciekawego, co to, Jugioł? Tak się składa, że nie do końca. Seria ma swoje drugie dno, stawia podstawowe pytania i w drodze do odpowiedzi, obserwujemy rozwój każdej z postaci. Mamy na ekranie szeroką gamę bohaterów - jest przeciętna dziewczynka, której życie odmienia się po dostaniu talii kart Wixoss, jej znajomą, która kocha swojego brata i wstydzi się mu do tego przyznać, nieśmiałą dziewczynkę, która desperacko poszukiwała przyjaciół, pewną idolkę pop, która żyje ze złośliwych uwag i modelkę, która gra już od dłuższego czasu. Na pozór błahe decyzje zaczynają ponosić za sobą straszne konsekwencje. Madoka vibe! Od początku w anime urzekła mnie kreska, jest taka prosta, a mimo to, całkiem urocza, co też kontrastuje z mroczną ścieżką dźwiękową i fabułą. Początek jest stosunkowo wolny, jednak warto przebrnąć przez te parę odcinków, by zobaczyć co ta seria dla nas skrywa. Z czystym sercem polecam i nie mogę doczekać się drugiego sezonu. Ode mnie ósemka, jak Wam się podobało?


#anime #wixoss #muzykazanime #joookubpoleca
j.....b - Pochwalony, pierwsze anime tego sezonu, które śledziłem z zaciekawieniem, d...
  • 4
@joookub: Ode mnie selector również dostał ósemkę. Spodziewałem się ostatecznego zakończenia serii, a tu niespodzianka - kontynuacja na jesień. Nie do końca zgodzę się, że kreska jest jakoś silnie kontrastująca z muzyką (klimatyczne, przyciemnione, "brudne" tła, a muzyka jest również przeplataniem światła i mroku, ale faktycznie w muzyce ten drugi bardziej się ujawnia). Dla mnie wszystko (fabuła, muzyka, kreska) ładnie układa się kompozycyjnie,według schematu: początkowa sielanka (normalność, zwykłość), a gdzieś w
@Sentryt: Też ciekawe podejście do sprawy, o kontraście napisałem w kontekście ostatnich paru ostatnich odcinków, w szczególności 12. -


Same walki chociażby Ruuko z Yuzuki też są kontrastami, ogień kontra woda. Czerwień kontra biel.

BTW. Aki-Lucky!
j.....b - @Sentryt: Też ciekawe podejście do sprawy, o kontraście napisałem w kontekś...