Wpis z mikrobloga

-----------------------------------------------

Aktualizacja #domowyogrod

-----------------------------------------------

No :) działa w końcu upload zdjęć większych niż 2 mb. Dzięki @m__b i @maciejkiner Teraz mogę dalej mirkować!

Na załączonym zdjęciu widać to co aktualnie znajduje się na balkonie. Pod ścianą są sadzonki Cayenne, na które nie mam czasu aby je przesadzić do większych doniczek (3 litrowych), a przed nimi albo habanero brown/white/orange, albo skorpiony.

Na dalszych zdjęciach to co rośnie w ogrodzie w doniczkach, a na ostatnim to co rośnie w domu.

Tych z domu nie będę wystawiał na dwór bo:

- są stare i przyzwyczajone do domowych warunków,

- mają kwiaty i owoce i nie chce aby je zgubiły (szok może to zrobić, choć nie musi(,

- nie mogę ich wynieść na balkon bo są za duże i musiałbym kombinować ;)

Wśród wszystkich papryk mam najwięcej Cayenne (wszystkie w małych doniczkach to one). Wszystkie w dużych na dworze to habanero orange.

W zbiorczej czarnej na dworze to Tabasco, też wymagają rozsadzenia. Łącznie potrzebuje ok 160 litrów ziemi. Jeszcze nie zrobiłem inwentaryzacji doniczek, więc nie wiem ile muszę dokupić.

W inwentaryzacji wygląda to tak:

- 56 papryk Cayenne (26 w docelowych - są w drugiem domu, reszta w małych),

- 24 Tabasco (2 w białej podłużnej, reszta w zbiorczej czarnej),

- 16 Habanero Oragne (w docelowych, 14 na dworzu, 2 na balkonie),

- 4 Habanero White lub Brown (na balkonie, w docelowych),

- 3 skorpiony (na balkonie: 2 w docelowych, 1 rośnie malutki z habanero do rozsady jak przeżyje),

duże, owocujące, w domu: 1 skorpion, 1 habanero red (ma ponad 2 lata), 2x prawdopodonie moruga! :D

A więc łącznie mam 107 krzaków papryki chili. Większość z owoców jest niejadalna dla większości ludzi.

To będzie pracowity rok. Nie tylko aby to utrzymać przy życiu. Również aby owoce się nie zmarnowały. Dużo będzie przypraw sypkich. Papryk w occie, salsy oraz po prostu papryk suszonych.

Najpierw jednak muszę skończyć tą pieprzoną sesję... teraz nie mam czasu, a i tak niestety prokrastynuję.

___________________________________________________

@Wypok_spoko wołam abyś pamiętał o mnie :) Wysłałem Ci pw.

__________________________________________________

@dziczku Myślę że mam morugę, bo ostatnio dodałem ją do jedzenia. Na ponad 700 g kurczaka, 2 torebki ryżu i warzywa dałem połowe, a na swój tależ jeszcze 1/5 z pozostałej połówki. Ledwo zjadłem, trochę się podusiłem :)

Zdjęcie rzeczonej papryczki jako ostanie.

___________________________________________________

-----------------------------------------------------------

#chili #papryczki #chilihead #domowyogrod

----------------------------------------------------------
Pobierz goromadska - -----------------------------------------------

 Aktualizacja #domowyog...
źródło: comment_m0v9lcxgy4bXSIp1hKSBGNOELEv9YfLT.jpg
  • 17