Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, miłośnicy kombinowania i hardkorowych rozwiązań.

Mam pytanie z działu użytkowanie komputera #informatyka #przejsciowki

Mam monitor nie mały - 24 calowy full HD niestety na ma wyjście D-Sub. Moja karta graficzna obsługuje wyłącznie DVI i HDMI, więc od samego początku mam odpowiednią przejściówkę http://obrazki.elektroda.net/83_1256836830.jpg .

Bardzo, ale to bardzo chciałbym korzystać z wejscia HDMI (jeśli ktoś jest bardzo dociekliwy, moge wyjaśnić czemu)

I teraz moje pytanie - czy jeśli kupie przejściówkę DVI-HDMI to taki potwór złożony z różnych przejściówek będzie działał ?

#pomockomputerowa
Pobierz
źródło: comment_GoijGKj8VQOltiUsqL9P3z8LSu8UwBQX.jpg
  • 13
@Mehgods: Widziałem takie kable... niestety u mnie w monitorze jest "wbudowany" kabel również z "męską" koncówką. Nigdy nie spotkałem kabla z żeńską kocówką d-sub i HDMI.

Ponadto DVI-HDMI jest tańsze chyba :D
@Python: Ta Twoja przejściówka separuje tylko sygnał analogowy z DVI (DVI-I to wyjście cyfrowo-analogowe) i podaje na analogowy VGA. Karta bez RAMDAC'ów, czyli przetworników cyfrowo-analogowych, wyposażona w gniazdo DVI-D, już Ci monitora analogowego nie napędzi (najnowsze Radeony bodajże nie mają analogowego sygnału). HDMI jest całkowicie cyfrowe, i jest kompatybilne z DVI, ale tylko jego cyfrową częścią (DVI-D).

tl;dr

@Persilsi: Dokładnie również słyszałem że konwerter potrzebny... tylko takie cudo 100 kosztuje :(

To już lepiej samego dvi używać


@zamaskowany: Wiem, ale niestety mam radeona z serii która nie trawi wyjść/wejść analogowych i podczas renderowania obrazu 3D robią sie takie nieprzyjemne paski (jak śnieżenie na starym tv troszke :) )
@Python: Nowe Radeony mają wspomniane już RAMDAC'i bardzo wątpliwej jakości, pewnie AMD wychodzi z (poniekąd słusznego) założenia, że i tak mało kto z nich korzysta. Tak więc słabo się dogadują ze wszystkimi analogowymi monitorami, nie tylko Twoim. ;)