Wpis z mikrobloga

#fotografia #kartypamieci #microsdhc #kiciochpyta i może jeszcze #elektronika

Mam takie pytanko odnośnie kart microSD.

Chcę sobie kupić szybką i pojemną kartę. Patrzę, że karty SD są droższe niż microSD, więc myślę, aby sobie kupić microSD + adapter.

Czytam w sieci co z tym adapterem i jedni mówią, że adapter to jak przewód i nie ma prawa zwalniać transferu a inni piszą, że jednak zwalnia.

Jak żyć?

P.S. Użyłem tagu #elektronika więc zanim dostanę odpowiedź od fana z elektrody:

1. Nie odsyłajcie do gugla, bo dopiero stamtąd wracam( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Nie mogę wymienić zasilacza, bo karty SD nie mają zasialacza( ͡ ͜ʖ ͡)
  • 23
@GilbertEatingGrape: ze dwa tygodnie temu pożyczyłem koledze kamerzyście kartę microsd 32gb klasa 10, po włożeniu jej przez adapter do aparatu jego canon potrafił przerywać nagrywanie w losowych momentach, u mnie z kolei gdy wkładam ją do kamerki która ma oryginalnie microsd takiego problemu nie ma. Z tego co z nim rozmawiałem sądzi właśnie, że adapter pogarsza szybkość transferu.
@Micki: to mogła być jeszcze kwestia czy karta/czytnik są kompatybilne, np karta SDHC będzie chodziła wolniej w czytniku SD.

@hpiotrekh: karty mają max. prędkości w parametrach, często jest info. na samej karcie.

@luki1528: @wajdzik: Hmmm ewentualna minimalna różnica w prędkości a 50 zł różnicy w cenie. Chyba się skuszę :)

Dzięki wszystkim za podpowiedzi...
@GilbertEatingGrape: ale serio pytam ;] taka różnica to co najwyżej na kartach 64 GB powinna być, a kupowanie kart 64 GB często mija się z celem (jeśli do aparatu/kamery lepiej dwie karty 32, albo nawet kilka mniejszych - zawsze to mniej straconych danych w razie problemów z kartą)
@GilbertEatingGrape: Nie wziąłem pod uwagę prędkości jakich Ty szukasz. MicroSD goodram 32 GB CL10 UHS 1 mam na hurtowni dostępne za 58 zł. (sprzedaje je normalnie za 119 zł), ale te są raczej wolniejsze od modeli które Ty szukasz. Według tego sklepu ta karta ma takie prędkości ->Prędkość zapisu (test własny): do 22 MB/s

Prędkość odczytu (test własny): do 44 MB/s
@GilbertEatingGrape: takie rzeczy to szkoda brać (w sensie te platinum). Pamiętaj, że te 80 MB/s to prędkość maksymalna. Rzeczywista jest uzależniona od wielkości i ilości zapisywanych danych. No i pytanie co chcesz fotografować, że potrzebujesz aż tyle, bo jedyne co może mieć takie wykorzystanie prędkości to zdjęcia seryjne w RAW.