Wpis z mikrobloga

@rxf_: To są rzeczy absolutnie ważne, ale Korwin mówi o tym wszystkim ogólnikowo. Nie mam na myśli tego, że to są mało istotne zmiany. Właśnie przeciwnie. Są na tyle rewolucyjne, fundamentalne, że chciałbym więcej o nich usłyszeć. Brakuje po prostu konkretów.
  • Odpowiedz
@BongoBong: również chciałbym o tym usłyszeć,ale niestety mamy takie media,które wolą sie zajmować niestety kontrowersyjnymi wypowiedziami niż rzeczowymi sprawami mającymi wpływ na nasze państwo.
  • Odpowiedz
@rxf_: A mi się wydaje, że Korwin-Mikke sam nie konkretyzuje. On wolny rynek opiera w dużej mierze na wartościach aksjologicznych, wolny rynek jako wolność jednostki, godność. Mam nadzieję, że coś konkretniejszego wyjdzie z młodszych kręgów partii. Na przykład analizy tego co byłoby po zmianach, projekt konstytucji, uściślenie na czym miałaby polegać funkcja prokuratora po zrobieniu z niej czegoś na kształt wolnego zawodu, jakiś ogólnie zarysowany plan przeprowadzania ewentualnych reform.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Co nie zmienia faktu,że wolność i godność jednostki to ważne wartości. Zobaczymy co z tego KNP wyjdzie. Ja pokładam w nich duże nadzieje.Mam nadzieje,że mnie nie zawiodą.
  • Odpowiedz
To Ty nie rozumiesz, albo jest się publicystą albo politykiem. Jak się jest politykiem, to każda działalność publicystyczna jest jednocześnie działalnością polityczną. Nie można być tylko trochę dziewicą, no chyba że jest się Matką Boską :D


@FaktyTVN: bzdura. Odkąd Korwin Mikke publikuje swoje teksty na profilu Kongresu Nowej Prawicy, hę?
  • Odpowiedz
@rxf_: @BongoBong: Ciekawa dyskusja. A jak połączyć wolność i godność jednostki z tym, że JKM otwarcie deklaruje się jako przeciwnik demokracji? Jest na świecie kilka krajów autokratycznych a nawet dyktatur i jakoś słabo tam z wolnością a i o godności trudno tam mówić... PS. @rxf_ : Nie wiem, ile masz lat, ale rozumiem, że po likwidacji ZUS sam będziesz utrzymywał swoich rodziców/dziadków? Co do liczby urzędników, pełna
  • Odpowiedz
Nie wiem, ile masz lat, ale rozumiem, że po likwidacji ZUS sam będziesz utrzymywał swoich rodziców/dziadków?


@FaktyTVN: nie chodzi o zaprzestanie płacenia ZUS z dnia na dzień, tylko powolne wygaszanie świadczeń. Czyli dopiero pokolenie wchodzące na rynek pracy nie miałoby tego obowiązku.
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: W kwestii ZUSu jestem tego samego zdania co kolega wyżej. Co do godności i wolności. Jaką Polak ma aktualnie wolność? Taką,że płaci horrendalne podatki na poczet państwa Polskiego na,które nie ma praktycznie wpływu. Proszę spojrzeć ile projektów ustaw wniesiono przez te lata przez obywateli,ludzie zbierali podpisy,chcieli coś zmienić,a wszystko jest olewane przez parlamentarzystów. Demokracja to fikcja. Z tym podejściem w kwestii zmian - mamy ciągle mówić,że Niemcy to,ZSRR to.
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: Przywołałem godność i wolność jako wartości na które, chyba najczęściej, powołuje się Janusz Korwin-Mikke argumentując na rzecz wolnego rynku. Miałem na myśli to, że mało w jego słowach konkretów o skutkach proponowanych przez niego zmian, dużo natomiast odwołań do aksjologii. Według Korwin-Mikkego płacenie podatków odbiera człowiekowi godność i wolność.

Osobiście nie podzielam zdania Prezesa KNP. Nie uważam, że płacenie podatków odbiera godność, czy wolność w stopniu wyższym niż wymaga tego po prostu życie w społeczeństwie. Nie jesteśmy jako ludzie samotnymi wyspami, jesteśmy częścią społeczności i powinniśmy kultywować życie społeczne, realizować wspólne cele, także zbierać fundusze na jego prowadzenie, zrzucać się na to.

Jestem w zdecydowanej opozycji do idei reprezentowanych przez Janusza
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: No tak. Bo w krajach demokratycznych mamy tak wielką wolność.... W indeksie wolności gospodarczej demokratyczne Polska Włochy czy Francja są daleko w tyle.

Nie wiem, ile masz lat, ale rozumiem, że po likwidacji ZUS sam będziesz utrzymywał swoich rodziców/dziadków?


Znam osoby starsze, które są przeciwko ZUSowi i emeryturom. Powiedzieli, że woleliby gdyby ich dzieci i wnukowie nie płacili składek do państwa, bo wtedy pomimo braku emerytury w rodzinie zostałoby więcej pieniędzy. I mają
  • Odpowiedz
A jak połączyć wolność i godność jednostki z tym, że JKM otwarcie deklaruje się jako przeciwnik demokracji?


@FaktyTVN: demokracja nie jest gwarantem wolności i godności jednostki, a utożsamianie demokracji z wszelkim dobrem jest ciężkim nadużyciem.
  • Odpowiedz
Z kim wy rozmawiacie? Z jakimś szczurem z TVN o życiu w Polsce? Przecież TVN nie płaci podatkow w Polsce. Mają firmę zarejestrowaną w Luksemburgu. A wam robaczkom pieprzą jaki Koriwn zły.
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: Rozumiem, że dyktatura za dwudziestolecia też była paskudna? Jakiś czas temu rozmawiałem z kolegą o dyktaturach, monarchii itp. Podstawowe założenie, jakie prezentujecie też i Wy, jest takie, że ktoś z władzą absolutną "na pewno w końcu zrobi się zły". Czyli z góry pesymistycznie. Tymczasem wierzycie, że na 460 osób większość na pewno będzie dobra. To jest idiotyczne i niekonsekwentne, znajdźcie jakiś podręcznik do statystyki jeśli nie rozumiecie. Wracając, mówię
  • Odpowiedz