Wpis z mikrobloga

@AvantaR: no widzisz, a oferty sugerują jakby to było obowiązkowe. Nie wiem nawet czy takie domyślne potrącanie pracownikowi z pensji na bzdurne pakiety jest legalne...
  • Odpowiedz
@ozzie: Jezusinku, czy ktoś Cię zmusza żebyś w jakieś konkretnej firmie pracował?

Nie wiem nawet czy takie domyślne potrącanie pracownikowi z pensji na bzdurne pakiety jest legalne...


Jak słyszę takie hasło to mi się niedobrze robi. Ponoć takie bezrobocie, ponoć tak źle i c-----e, a roboty nie ma. A Ci niedobrzy pracodawcy jeszcze jakieś bonusy chcą dawać! Kto to widział, żeby potrącać komuś z wypłaty kilkanaście złotych, za pakiet wart
  • Odpowiedz
@AvantaR: no widzisz, to jest również ograniczanie wolności pracownika. Jeśli pracodawca decyduje co masz robić w wolnym czasie, albo gdzie się masz leczyć to się trochę kojarzy już z niewolnictwem, jeśli Ci jeszcze za to potrąca z pensji. W każdym razie wyraziłem już swoje zdanie na ten temat. Wolałbym te kilkanaście złotych więcej niż jakieś głupie pakiety.
  • Odpowiedz
@ozzie: Nie wiem ile razy muszę powtarzać, że z reguły nie jest to obligatoryjne. A nazywanie niewolnictwem pracy, w której dobrowolnie ktoś się zatrudnia i w każdym momencie może odejść, to już jest jakiś wyższy stopień abstrakcji dla mnie ...

#jkm (2) #knp (2) #korwin (2)


Ktoś tu za dużo Korwina nasłuchał.
  • Odpowiedz
@AvantaR:

A nazywanie niewolnictwem pracy, w której dobrowolnie ktoś się zatrudnia i w każdym momencie może odejść


Nic takiego nie napisałem. Napisałem tylko, że decydowanie za pracownika jak ma spędzać czas wolny (karnety na siłownie, kino czy co tam jeszcze znudzone sekretarki nie połapią za okazje), czy gdzie ma się leczyć (jakieś ubezpieczenia), czy nawet co ma jeść (bufet kanapkowy - z takimi wynalazkami też się spotkałem) kojarzy mi się
  • Odpowiedz
Nie wiem nawet czy takie domyślne potrącanie pracownikowi z pensji na bzdurne pakiety jest legalne...


@ozzie: nie wiem jak w innych firmach, ale u nas pracodawca za to nie potrąca. Po prostu, jak ktoś chce, to dostaje. Tak samo z ubezpieczeniem zdrowotnym - kto chce, ten bierze, a firma płaci z własnej kieszeni.

decydowanie za pracownika jak ma spędzać czas wolny (karnety na siłownie, kino czy co tam jeszcze znudzone
  • Odpowiedz
@leone:

ale u nas pracodawca za to nie potrąca.


No właśnie, ale zamiast wydawać pieniądze na takie głupoty, mógłby dać pracownikom wyższą
  • Odpowiedz
@ozzie: ze wszystkim tak masz? pracodawca mógłby nie zapewniać darmowej kawy / herbaty / innych napojów, tylko dać kilka groszy do pensji? papieru w wc też nie, bo lepiej do pensji?
  • Odpowiedz