Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #dieta: Moja redukcja w chwili obecnej idzie jak trzeba (a nawet lepiej niż się spodziewałem jeśli brać pod uwagę siłę/obwody). Utrzymuję stały spadek pół kilograma na tydzień (czasami trochę więcej), siła w nogach mi rośnie (z racji problemów z kręgosłupem, robię nogi delikatnym ciężarem, ale obserwuję wzrosty w obszarze w którym "mogę czuć się pewny"), definicja się poprawia etc. Niestety, jako że człowiek jest strasznie ułomny i nie zawsze cierpliwy, postanowiłem zrobić sobie mały skrót i podejście do #rfl (dla niewtajemniczonych link ). Dodatkowo, z powodu kontuzji, miałem prawie miesiąc przerwy co opóźniło mój plan o te 4 tygodnie. Stąd krótkie podejście do tego typu dietki. Żeby nie było, kilka lat temu moją przygodę z siłką i dietetyką zacząłem od tego gówna, zrobiłem -20kg w większości w tłuszczyku i od tego czasu utrzymuję się "w formie" z jakimiśtam wzrostami i spadkami, w zależności od pory roku, humoru etc.

Trochę o mnie - 197cm 93kg ~13%bf

Plan jest taki żeby dziennie jeść 1300kcal. Przy moim zapotrzebowaniu będzie to jakieś 1400kcal deficytu. Przy założeniu 10 dni "głodówki" daje to 14000kcal czyli jakieś -2kg w 10 dni. Obstawiam, że 1,75kg to będzie tłuszczyk.

W tym czasie zrobię 2 treningi typowo siłowe - najprostsze ćwiczenia, 4-5 serii, duży ciężar, 5-6 powtórzeń (ofc pomijając nogi. Tam będzie standardowo, mały ciężar, idealna technika). Z Aerobów - 2x 10-15min szybki marsz na bieżni, 15 stopni pod górkę.

Czyli na końcu powinno być 197cm 91kg ~11%bf (ta, ciekawe xD)

Po tym wszystkim delikatnie podnoszę kcal (tak z +200dziennie/tydzień) aż do moich obecnych 2100kcal/dziennie i wracam do normalnych treningów.

Jeśli kogoś będzie interesowało coś więcej, to będę publikować informacje pod tagiem #rfl

Wołam też @zgaS i @Pinkman jako speców - może coś dodacie/doradzicie?

edit: i jeszcze @kamdz jako naczelnego dzika mirko.

#dieta #mikrokoksy #silownia
r.....h - Mireczki z tagu #dieta: Moja redukcja w chwili obecnej idzie jak trzeba (a ...

źródło: comment_ZbtOAmJY97J9EkSZF8IQwkssG5DjweI0.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ri7h: ja jebe, gratuluje pomyslu na diete. Z takimi kcal i makrosami #!$%@? zrobisz a nie redukcje. Ja przy 60 kg wagi bedac na low carb jadlem 1700 kcal, w tym 60g wegli
  • Odpowiedz
@lifapek: Ale jakby tak się głębiej zastanowić to zdecydowanie mam więcej cech ektomorfika (choć kilka rzeczy z mezo będzie). Tkanka odkłada mi się głównie na brzuchu, na reszcie organów mam dużo mniej. Do tego mało masywne kości i szybką regenerację. Z cech mezo to spora różnica pomiędzy obwodem klatki/ramion a talii. W najlepszym okresie miałem 72-74cm w talii przy 110-115 w klatce. Teraz jeszcze trochę mi brakuje do tego wyniku
  • Odpowiedz