Wpis z mikrobloga

Jeśli wymieniam maile z osobą z firmy, w której staram się o pracę/praktyki/staż to za każdym razem pisać na początku maila przywitanie typu "Dzień dobry" "Szanowny Panie" itp, czy tylko w pierwszym? I jak osoba zajmująca się rekrutacją pisze "Witam", a na końcu "Pozdrawiam", to też powinienem przejść na mniej oficjalny ton?

#pytanie #kiciochpyta #praca #praktyki #staz #studbaza
  • 6
  • Odpowiedz
@orange92: witam sie mowi, jak witasz kogos np. W swoim domu. Pisz szanowny panie itd. Pozniej nie usuwaj historii kore spondencji, tylko np.dziekuje za odpowiedz i dalsza tresc drugiego maila. Witam itd. To sie utarlo, ale oficjalne to nie jest ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@orange92: pisz oficjalnie a najlepiej używaj zwrotu Sz. P. Ja kiedyś dostałem z firmy "cześć" wg mnie to nie jest profesjonalne
  • Odpowiedz
Ja tylko w pierwszym emailu używam zwrotu "dzień dobry" bądź "witam" i na końcu "pozdrawiam". Chyba, że wiadomości są oddalone czasowo o conajmniej kilka godzin. I oczywiście w ostatnim również pozdrawiam. Ale czy jest jakiś "oficjalny" szablon, nie wiem.
  • Odpowiedz
@Fibi07: Wiem, że "witam" nie powinno się używać, tylko właśnie jak dostanę odpowiedź to znów zwracać się "oficjalnie" czy tylko treść odpowiedzi i na końcu "z poważaniem" itp
  • Odpowiedz
@orange92: Szkoda czasu na kogoś, kto pisze "witam" i "pozdrawiam"...

Nigdy nie pisz WITAM i POZDRAWIAM - to są twory, które powinny zniknąć.

W pierwszym możesz oficjalnie "Szanowny Panie/Pani" "Z uszanowaniem,", a później już
  • Odpowiedz
@orange92: Proponowałabym w ogóle nie używać słowa "Witam", używanie tego zwrotu w korespondencji jest podobno błędem. Ja kiedy pisałam do wykładowców, to za każdym razem unikałam "witam", to wydaje się takie nieprofesjonalne. Słowa Witam powinno się używać podczas spotkań na żywo i witasz wtedy gościa w swojej przestrzeni, posiadłości, po prostu w swoim domu. Jeśli zaś przychodzisz do kogoś i mówisz Witam, to to też raczej jest błędem. Nie wiem
  • Odpowiedz