Wpis z mikrobloga

Nie wiem kto projektował system zakupu biletów online na pociągi intercity, ale jak dla mnie to lepiej zrobiłby to pierwszy lepszy rozgarnięty pan Andrzej:

- wyszukiwarka na stronie nie ma opcji "kup teraz" pomimo tego, że instrukcja podaje, że takowa istnieje (albo niedowidzę) - trzeba się zarejestrować

- ok zarejestrowałem się, chcę znaleźć połączenie ale nie mam dostępu do w/w wyszukiwarki, tylko do jakiejś innej, która nie uwzględnia przesiadek, bilety trzeba kupić osobno

- ba, jeśli dodamy kolejną permutację bo na przykład jadą dwie osoby, które korzystają z innego rodzaju zniżek to dla każdej z nich bilet również trzeba kupować osobno.

- system nie ma opcji "wystaw kolejny bilet" więc cała procedurę trzeba rozpoczynać od nowa dla każdego biletu

Wyobraźmy teraz sobie, że 4-osobowa rodzina jedzie do Zakopanego z dwiema przesiadkami po drodze. Tata ma zniżkę nauczycielską, mama pisze doktorat więc ma doktorancką a dzieciaki szkolną. W sumie daje to 9 (!) powtórzeń tej samej czynności (wstukiwanie danych, robienie przelewu) + dodatkowo trzeba wcześniej/gdzieś indziej sprawdzić połączenie bo system nie uznaje takiej instytucji jaką jest przesiadka.

#pkp #ic #koleje #kolej #gorzkiezale
  • 4
@bartekgej: to jest dobre (cytat z FAQ):

"Czy mogę w ramach jednej transakcji kupić bilet z np. dwoma różnymi ulgami?

Niestety nie ma takiej możliwości. Jednakże istnieje możliwość skorzystania, przy zakupie drugiego biletu, z opcji 'Rezerwacja obok miejsca już zajętego' - wtedy system w miarę dostępności miejsc zarezerwuje drugie miejsce najbliżej zakupionego wcześniej. Dotyczy to przypadku zakupu biletu m.in. dla osoby niezdolnej do samodzielnej egzystencji oraz dla jej opiekuna"

Nie możesz
@planet3437: takie to życie z pkp . a ktoś wie swoją drogą czemu miejsca w przedziałałąch są tak dziwne numerowane tzn tak :

okno

5 6

7 4

3 8

1 2

teorie pewną z bratem wymyśliłem ale ciągle mnie to intryguje