Wpis z mikrobloga

@Aleksander_Newski: widzisz problem w imigracji? a co z libertarianskim prawem do życia gdzie się podoba? nie sądzę żeby to była wina tych ludzi, że chory system europejski sprawia, że bardziej im się oplaca opuszczać dom i rodzinę, nie znajac jezyka, ani nikogo na miejscu, aby dostać zasiłek w UE.

Więc pytanie raczej brzmi czy nowy skład PE ograniczy jeden z gółównych problemow EUropy jakim jest finansowanie darmozjadów z prymitywnych panstw
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: no chwila, bo nie kumam. w jaki sposób jako libertarianin, chciałbyś komuś zakazać przyjazdu do danego kraju? wprowadziłbyś wizy? nie wpuszczałbyś w ogóle? przecieram oczy
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: no tak. ale ja nie mówięo tym,żeby mi mudżyn albo arab wparował do mieszkania, tylko żeby sobie przyleciał do Polski lub Wielkiej Brytanii. Wynajął mieszkanie, zaczął pracować. Skoro pracuje, to znaczy że zaspokaja czyjeś potrzeby,więc propsy dla wszystkich. A jak nie pracuje, to nic nie dostaje, wiec nie ma z czego życ, wiec gloduje, wiec zaczyna pracować. Nie mam nic przeciwko imigracji... Zbudowała w dużej mierze potęgę USA
  • Odpowiedz
@K_R_S: Ale przy istnieniu państw, które najczęściej jeszcze w preambułach ich konstytucji są uznawane jako "dobro wspólne wszystkich obywateli" objawia się de facto, że to oni są jego właścicielami. I jeśli nie życzą sobie imigrantów na swoim terenie to ich słowo ma taką samą wartość jak słowo współposiadaczy we własności spółdzielczej. Teoria całkowicie dobrowolnej migracji ma moim zdaniem sens wyłącznie w ładzie bezpaństwowym. i z tego co wiem coraz więcej
  • Odpowiedz
@Aleksander_Newski: wybacz, ale nie zgadzam się zupełnie. To że w jakiejś preambule byle świstka papieru zostanie napisane że większość sobie życzy sprawiedliwości społecznej, wcale nie może oznaczać, że komukolwiek narzuca się tę sprawiedliwość. Podobnie jeśli ja chciałbym przyjąć imigranta do Polski, dlaczego większość ma mi zabronić, tym bardziej że przy zerowych zasiłkach taki imigrant nikomu krzywdy nie robi, a wręcz przeciwnie, zasopkaja potrzeby pracując
  • Odpowiedz