Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję Waszej pomocy!

A konkretnie mój jeżyk.

Nie, nic mu się nie stało, nie potrzebuję pieniędzy na leczenie itp., łapki ma zdrowe. Problem jest tylko taki, że mój jeżyk stał się ostatnio dość grubym jeżem i obecnie powoli nie mieści się w swoim kołowrotku (). A jeże potrzebują kołowrotka :-(. I tutaj moja prośba - pytanie do Was - czy ktoś potrafiłby mi wykonać (odpłatnie oczywiście) kołowrotek dla jeża, ale na tyle szeroki, by mój jeż się zmieścił? Ewentualnie może ktoś zna kogoś, kto potrafiłby zrobić coś takiego, albo kogoś, kto ma jeża i wie gdzie można dostać kołowrotki dla dużych jeży?

Tutaj nawet jest strona, na której ludzie piszą, jak zrobić taki kołowrotek, ale ja nie umiem :-(((. Dlatego potrzebuję Waszej pomocy... HALP

Ewentualnie może ktoś z #poznan wie gdzie można dostać takie rzeczy jak silnik elektryczny do modeli zdalnie sterowanych i piasta do modeli zdalnie sterowanych albo ma pomysł, jak to zrobić inaczej?

Załączam poglądowe zdjęcie jeża. Jeż bardzo nie chciał wspłpracować przy zdjęciu, ponieważ o tej porze zazwyczaj śpi.

#majsterkowanie #zrobtosam #pomocy #jeze #zwierzaczki #kiciochpyta #spamujetagami #pokazjeza
gorzka - Mirki, potrzebuję Waszej pomocy!

A konkretnie mój jeżyk. 



Nie, nic mu si...

źródło: comment_DK4hv8NoZvQvri6gp5Xmevvp7bTGfkjq.jpg

Pobierz
  • 53
@blondeblossom: no właśnie nie spasł się jeszcze aż tak :-). Ale jak nic nie zrobię, to się spasie :-(. Póki co tylko wypuszczam go żeby sobie biegał po mieszkaniu, ale to nie jest opcja, bo nie zawsze jestem w domu/mam czas go pilnować.
@rss: dzięki przeogromne!!! Cena nie stanowi wielkiego problemu, jak byłam w tym sklepiej ostatnio (być może dość dawno) to takich fajnych rzeczy jeszcze nie mieli. Zastanawiam się też nad tym dyskiem.

@bercik999: dzięki, rozejrzę się, aczkolwiek to jest opcja ostateczna, bo nie znam się na tym za bardzo i pewnie kupiłabym coś nie tak
@gorzka: Jaką karmą go karmisz i ile waży?

Ja używam kołowrotka SAVIC - gdy moje jeże trochę przytyły/wyrosły z Trixie, okazał się idealny. Też mieliśmy pomysły, żeby robić, ale się okazało to zupełnie bez sensu :)

klik
Ja używam kołowrotka SAVIC


@gugas: dzięki, już @rss dał mi namiary na ten kołowrotek. Rozważam jeszcze kupienie kołowrotka poza Polską, jest większy wybór. A co do karmy, to mam zamiar właśnie zmienić mu karmę na mniej tłustą, tylko skubany wtedy nie chce jeść. :-/ (kiedyś już to stosowałam). Ogólnie jeż już młody nie jest, ma 4 lata, może na starość mu się metabolizm zmienił czy coś ;-).

edit: w sumie to
@gorzka: jak nie będzie miał wyjścia, to zje. Stara, przetrenowana metoda:]

Ja karmę Royalem Fit 32 i sprawuje się bez zarzutu. Jeszcze czasem daję Purine One Sterilcat. Obydwie mają dobry stosunek tłuszczu i biała - ok. 12% tłuszczu i 35% białka (jeże nie powinny jeść karmy z większą ilością białka, bo im nery siadają). teraz się jeszcze czaję na tę.