Wpis z mikrobloga

@flager: Przecież i tak naturalnie trzymasz środkowe palce na triggerach, więc co to za problem je wcisnąć? Tak samo z celowaniem i strzelaniem. Jak ty byś chciał przyspieszać i hamować analogiem, przecież to masakrycznie nie wygodne by było :S
@najman: triggery i bumpery obsługuję tylko wskazującymi, pewnie powiesz mi, że powinienem używać jeszcze środkowych palców do bumperów.

Od razu odpowiem, że nie gram na tyle dużo na padzie, aby się do tego przyzwyczaić.

Pisząc wcześniej, chodziło mi o to, że podczas poprzednich gier przyzwyczaiłem się, ze ruch jest tylko za pomocą analoga, analog w górę - postać idzie do przodu, analog w dół - postać się cofa.

WD jest moja
@flager:

pewnie powiesz mi, że powinienem używać jeszcze środkowych palców do bumperów.


na odwrót miało być, wskazujący do bumpera, a środkowy do triggera.
@flager: Ja też byłem tak przyzwyczajony, że używałem tylko wskazujących. Ale warto poświęcić miesiąc i nauczyć się używać środkowych palców, bo różnica w komforcie i szybkości reakcji jest naprawdę spora. Nie musisz grać dużo na padzie. Wystarczy, że zawsze, kiedy grasz będziesz poprawnie trzymał palce, przecież pady będą używane jeszcze przez wiele lat i pewnie nic się w ich kształcie nie zmieni. ;]

Ale rób jak chcesz. Niektórzy mówią, że granie
@najman: to już się nie nauczę, za mało gram na padzie.

Istnieje jakiś sposób aby rozglądanie się za pomocą pada dorównywało myszce, jakaś kalibracja w systemie lub sterownikach? W opcjach w grze mam czułość ustawioną na maxa, a wydaje mi się to powolne.