Wpis z mikrobloga

@noob_44: Idziesz do lekarza, upierasz się, że chcesz mieć rezonans zamiast tomografii i dostajesz skierowanie. W sumie to bardzo dobrze, że rezonans a nie tomografia na którą lekarze wysyłają z byle powodu, a szkodliwość jest taka, że...
@rogerro: Z tego co wiem to rezonans jest lepszym wyborem do obrazowania mózgu niż tomografia.

Co do żądań badań, ostatnio to JA poinformowałem mojego lekarza że może mi wypisać skierowanie na gastroskopie.

Uważam że w tych czasach człowiek musi być chociaż trochę kumaty jeśli chodzi o medycynę inaczej będą robić z nim co chcą i jeśli nie trafisz na porządnego lekarza na starcie to może być ciężko....
@noob_44: Na tomografię skierowanie może wystawić tylko specjalista, a mimo to w przypadku bólów głowy wystawiają zamiast na rezonans od razu. Tomografia powinna być stosowana głównie w przypadku urazu głowy z podejrzeniem krwawienia/złamań, lub w przypadkach udarów niedokrwiennych.

@Migfirefox: Jedno badanie tomograficzne odpowiada w dawce ok. 700 zdjęciom RTG
@Migfirefox: @noob_44: Trzecia ręka nie wyrośnie, ale takie badanie TK jest jednym z najbardziej obciążających badań wykorzystujących promieniowanie i najlepiej ZAWSZE zapytać lekarza o badanie alternatywne, a TK wykonać tylko i wyłącznie w ostateczności.
@Zircon: No cóż. Pamięć krótkotrwała działa jak chce. A częściej nie działa. Nie pamiętam praktycznie o niczym co mam zrobić. Koledze 2 zdjęcia wysyłałem 2 tygodnie, a przypominał mi co kilka dni. Do sklepu, jak mam kupić więcej niż 5 rzeczy, bez kartki nie idę. Nie pamiętam własnego numeru telefonu. Z dat urodzin pamiętam tylko swoją, mojej siostry i mojej babci (1 września, łatwe do zapamiętania). Nie pamiętam dat większości świąt
@Zircon: Przypomniało mi się xD

Ostatnio mam problem, bo trochę zacząłem "żyć" i zaczynam łapać mnóstwo nowych znajomych. Do tej pory miałem dość wąskie grono ludzi, których znałem i jakoś problemu nie było. W tym momencie codziennie przeglądam fejsa, żeby jakoś ich zapamiętać.
@Migfirefox ból moze występować okresowo w sumie, są różne migreny itp ale pamięć. To już niepokojące, choć polecam Ci więcej snu :)

Pamiętaj że ból głowy i słaba pamięć to mogę być osobne objawy innych rzeczy.