Wpis z mikrobloga

@maciejkiner Skoro nie da się dać użytkownikom praw do moderacji własnych tagow - była by możliwość sprawnej i jawnej moderacji?

W obecnej sytuacji część funkcjonalności serwisu wykop.pl jest archaiczna - nie ma sensu.
@pwolski93:

praw do moderacji własnych tagow


jak sobie to wyobrażasz? Gdzie postawisz granicę co jest czyjąś własnością, a co nie? Czy jeśli ktoś użyje tagu #kaktuswnorwegii do opisania swoich przeżyć z tego kraju w nawiązaniu do oryginalnej historii, a właściciel mu to usunie, to nie będzie to według Ciebie cenzura? A co z takim #kiciochpyta które setki osób używają do zadawania pytań - czy również osoba która pierwsza go użyła powinna
@maciejkiner: Prawo do wszystkiego co tutaj piszemy ma serwis wykop.pl - nie podlega to żadnej dyskusji. Kwestii dyskusji podlega to czy serwis odpowiednio kategoryzuje informacje z mikrobloga, czy serwis nie powinien byłby dać większej władzy moderacyjnej pojedynczym użytkownikom. Wiem, że nie jestem jedyną osobą, która ma podobne odczucia.

Są dziesiątki przykładów, że ktoś tworzy tag coś na zasadzie pamiętnika/informatora o czymś, a gdy tag staje się popularne ludzie zaczynają śmiecić wpisami
@pwolski93:

Są dziesiątki przykładów, że ktoś tworzy tag coś na zasadzie pamiętnika/informatora o czymś, a gdy tag staje się popularne ludzie zaczynają śmiecić wpisami takimi jak ten, do którego Ciebie zawołałem.


ale tak samo tagi działają na FB czy Twitterze - tam też nikt nie jest właścicielem tagi i go nie może moderować. Widzę tu inną rzecz, którą z czasem będziemy musieli zmienić - aplikowanie czarnych list, na widokach, na których
@maciejkiner: A co na przykład myślisz o takim mechanizmie:

Obserwuję danego użytkownika np @Colek tak jak do tej pory tylko mogę sobie zaznaczać że gdy osoba ta doda wpis z tagiem #coolstory to wyświetli mi się powiadomienie. Nie musiałbym obserwować całego tagu tylko konkretną osobę w konkretnym tagu, w przypadku takiej sytuacji jak spam tagiem przez niepowołane osoby byłoby to rozwiązaniem idealnym.