Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie - że jest gruba, wredna i nie umie gotować. Ja uważam, że "kuchenne rewolucje" Magdy Gessler, chociaż nastawione na sensację i kopiowanie Gordona Ramsaya to naprawdę świetna robota, a sama MG wie jak powinna smakować prawdziwa kuchnia i jak powinien funkcjonować lokal gastronomiczny.

MG wprowadza do lokali które transformuje prawdziwe standardy. Pracownicy mogą i powinni próbować wszystkiego, powinni mieć prawo do posiłku. Wszystko powinno być świeże i smaczne. Pokazuje jak głupi i nieudolni są często właściciele lokali gastronomicznych i jak bardzo oderwani są od branży w której próbują funkcjonować. Mrożony przegotowany makaron, stary olej, stare ziemniaki i inne półprodukty, które mają pierwszą świeżość dawno za sobą - to niestety w polskich lokalach standard i to bywa, że za niemałe pieniądze. Okazuje się często, że lepiej gotować potrafi stara kelnerka niż kucharz. Przypomina mi to lokal w którym kiedyś dostałem danie z podgrzybkami (w sezonie!), które były mrożone i odgrzane w mikrofali.

Był kiedyś płacz, że zrujnowała lokal X czy Y. Sorry, ale każdy zgłaszający się do programu zna zasady, wie jak to wygląda etc. Zamiast tego próbują zrobić sobie darmową reklamę w TV i nie chcieliby nic zmieniać. Każdy, kto pracował w gastronomii wie o czym mowa.

Tymczasem wracam do TVN, a zaraz nastawiam zakwas na żurek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemysleniazdupy #magdagesler #kuchennerewolucje #gotujzwykopem #gotowanie
  • 11
@Pro100wryj: ale tak powinna wyglądać praca w kuchni - paluch (najlepiej łyżka) w każdy sos i zupę - bez tego nic nie ma prawa wyjść do gości. Pchanie kudłów do gara to rzeczywiście kiepska opcja, ale taki urok TV.

@Perlo: GM ma świetne przepisy, ale jego programy są równie męczące. Historie o jego bracie-narkomanie po obejrzeniu kilku programów znam już na pamięć - jak z resztą wiele innych... Z pewnością
@Perlo: tak - chodziło mi o GR, nie mogę już edytować. Lubię jego programy, ale zarówno to co robi Pascal z Okrasą dla Lidla jak i MG dla TVN uważam za świetną robotę, pokazującą Januszom starym i młodym, że gotowanie to nie tylko kotlet w panierce, że Maggi do zupy się nie dodaje etc.

Hotele to trochę inna liga i standard w ogóle , muszę poszukać ( ͡° ͜ʖ
@kawonauta: Mi sie juz znudzilo. Beke mialem na pcozatku jak ojciec ze swoja kobieta to ogladali i oburzali sie jakie warunki maja w restauracjach a sami mieli bar i #!$%@? taka sama kiche xD lubilem ich #!$%@? wskazujac elementy ktore powtarzaly sie i u nich ;)
@Perlo: ja miałem długą przerwę od jej programów. Większość wypowiedzi na temat MG ma raczej charakter personalny bo to takie modne po niej cisnąć. Ja sam pracowałem długo w gastronomii i mam zamiar do tej pracy kiedyś wrócić dlatego cieszę się - mimo wszystko - że taki program w Polsce powstał.