Wpis z mikrobloga

@mattcabb:

nie mogę

[Window Title]


Network Error

[Main Instruction]


Windows cannot access \192.168.0.198

[Content]


Check the spelling of the name. Otherwise, there might be a problem with your network. To try to identify and resolve network problems, click >Diagnose.

[^] Hide details [Diagnose] [Cancel]


[Expanded Information]


Error code: 0x80004005


Unspecified error
@syrena_elektro:

pi@raspberrypi ~ $ cat /etc/fstab

proc /proc proc defaults 0 0

/dev/mmcblk0p1 /boot vfat defaults 0 2

/dev/mmcblk0p2 / ext4 defaults,noatime 0 1

# a swapfile is not a swap partition, so no using swapon|off from here on, use dphys-swapfile swap[on|off] for that
@dzemo: katalog dlna znajduje a udostępnionego innego katalogu już nie, dobrze rozumiem? przeklej mi co dopisałeś do smb.conf (sudo nano /etc/samba/smb.conf) i sudo mount -l

edit: teraz dopiero popatrzyłem, fstab przecież w ogóle nie widzi zamontowanego dysku, skoro nie jest zamontowany, to win8 go nie zobaczy...
@inrzynier: katalog dlna znajduje na wszystkich komputerach, a dysk udostępniony na samba na wszystkich oprócz mojego, nic nie zmieniałem w smb.conf przedwczoraj jeszcze działało, a dzisiaj nie działa, dysk jest podłączony. katalog dlna udostępnia to samo co samba.

[sda]

comment = Dysk USB01

path = /media/sda

read only = no

guest ok = yes

# read list = uzytkownik, @grupa

write list = dzemo, @workgroup

create mask = 0777

directory mask
@inrzynier: właśnie że jest zamontowany, nawet 6 razy piszę przecież że na kompach z 7 i 8 działa, tylko na tym moim jednym z 8 nie, teraz nawet oglądam serial na tv po dlna, więc musi być zamontowany, po winscp pokazuje pliki i również działają pliki udostępnione w sieci z tego dysku, poprzez serwer apache

pi@raspberrypi ~ $ df -h

Filesystem Size Used Avail Use% Mounted on

rootfs 2.6G 2.4G 77M
@dzemo: ogólnie to:

-po komendzie sudo parted -l wiadomo co to za urządzenie (jedno z tych /dev/sda albo /dev/sdb)

-sformatowałbym dysk na ntfsa (żeby w razie w podpiąć go pod windowsową maszynę, bo póki co masz ext4 na tym dysku)

-edytował fstab, żeby montował się automatycznie po reboocie

-zrestartował sambę

-zrestartował pi

i btw. ten dysk nie jest zamontowany 6 razy, tylko wygląda jakby 6 dysków było zamontowanych w jednym katalogu,