Wpis z mikrobloga

Bosak jest geniuszem - zobaczcie jak on mówi.

Przystanek bruksela: Czy RN chce wystąpić z Unii Europejskiej? - Nie dopóki poparcie tej organizacji obwieszcza 89% obywateli.

Radio trójka: Czy RN chce powrotu obowiązkowego poboru wojskowego? Nie bo MON jest nieudolny i byłaby to strata czasu tych młodych ludzi.

Wiadomo że do pierwszego pytania mógł się przyzwyczaić, do drugiego już mniej. W jednym i drugim zdaniu powiedział tak dla tych co chcieli słyszeć tak i nie dla tych co chcieli usłyszeć nie. Bardziej rozgarnięta osoba odczyta w jednym i w drugim "nie". Gdyby Korwin umiał tak mówić jak on to bez wątpienia by była 2,3 siła polityczna w Polsce. Jestem pod wrażeniem jego erudycji.

#polityka #ruchnarodowy #knp #jkm #bosak
  • 28
Socjalizm przejawia się dla mnie w tym, że RN zabiera się za edukowanie i kształtowanie społeczeństwa (marsze, tęcza, hejt na pedałów, fejm dla pewnych opcji politycznych i wojskowych w przeszłości, przeredagowywanie historii) - co moim zdaniem powinno być sprawą tylko i wyłącznie wolnego wyobru obywateli i naturalnego procesu nauki, a władza powinna się zająć ściąganiem podatków i zapewnieniem bezpieczeństwa.


@jankotron: Hm, ale przecież MW i ONR to typowe organizacje z trzeciego
@lucyferia:

Fajnie, że odpisałaś, bo sam się zorientowałem, że trochę popłynąłem i pod etykietę socjalizmu wepchnąłem generalnie ingerencję państwa w życie ludzi. Trudno mi to ująć, ale spróbuję, sam charakter RN (to, że jest narodowy) implikuje dla mnie pewną dozę socjalizmu. U podstaw ruchu leży to, że suwerenem państwa jest jakaś grupa ludzi, wspólnota (naród), a więc i pewne wspólne dobro, interes całej społeczności, sprawiedliwość dla jej przedstawicieli jest istotna. W
@jankotron: Jak mówiłam, na ekonomii i gospodarce się nie znam (jestem kulturoznawcą :D) ale nie wydaje mi się, by RN optował za jakimiś skrajnie wolnorynkowymi rozwiązaniami, także w kontekście naszej obecności w UE. W ogóle w tym kontekście nie bardzo jestem w stanie się wypowiadać.

Tylko że z nauką jest zazwyczaj tak, że idziemy do szkoły i mamy program nauczania, o ile nauki ścisłe mogą uniknąć wpływów polityki (tzn. najwyżej będziemy
@Priya: No, ale tu rozmawiamy w kontekście Bosaka jako polityka, i idąc dalej, RN jako partii (w końcu startują w wyborach). Więc o ile ONR i MW niech sobie tam pracują u podstaw, to od tworu chcącego brać czynny udział we władzy spodziewałbym się podejścia "słuchamy was, mówcie co mamy zrobić", a nie "słuchajcie nas, mówimy wam co macie robić". Może póki co to trochę przerasta chłopaków z RN, ale może
@jankotron: słuchamy was, mówcie co mamy zrobić....

...bo sami nie mamy swojego zdania?

Każda partia (w tym typadku komitet wyborczy) celuje w pewien elektorat, który w większym lub mniejszym stopniu zgadza się z głoszonymi poglądami. Podejście typu "mówiecie nam czego chcecie" to motyw dominujący w PO - praktycznie bezprogramowej partii, która leci za sondażami i potrafi zmienić program o 90 stopni.

Poza tym to są przecież dokładnie te same osoby -
@Priya:

słuchamy was, mówcie co mamy zrobić....


...bo sami nie mamy swojego zdania?

Nie, nie. Chodziło mi o to, że już wybrana partia jest reprezentantem swoich wyborców, i powinna ich słuchać i dbać o ich interesy. W sumie podobają mi się (jeśli chodzi o styl działania, nie idee), partie typu PSL czy Samoobrona - które dbają/dbały o i interes swojego elektoratu. Tego samego oczekiwałbym od partii typu KNP, że jeśli jestem