Wpis z mikrobloga

Bosak jest geniuszem - zobaczcie jak on mówi.

Przystanek bruksela: Czy RN chce wystąpić z Unii Europejskiej? - Nie dopóki poparcie tej organizacji obwieszcza 89% obywateli.

Radio trójka: Czy RN chce powrotu obowiązkowego poboru wojskowego? Nie bo MON jest nieudolny i byłaby to strata czasu tych młodych ludzi.

Wiadomo że do pierwszego pytania mógł się przyzwyczaić, do drugiego już mniej. W jednym i drugim zdaniu powiedział tak dla tych co chcieli słyszeć tak i nie dla tych co chcieli usłyszeć nie. Bardziej rozgarnięta osoba odczyta w jednym i w drugim "nie". Gdyby Korwin umiał tak mówić jak on to bez wątpienia by była 2,3 siła polityczna w Polsce. Jestem pod wrażeniem jego erudycji.

#polityka #ruchnarodowy #knp #jkm #bosak
  • 28
  • Odpowiedz
@AlmostDivine: ja się absolutnie nie jaram RN, jestem pod wrażeniem jego erudycji jak wspomniałem wyżej, ale uważam też, że na polskiej scenie politycznej jest również miejsce dla takiej frakcji jak RN.
  • Odpowiedz
@dyniox: ale Korwin mówi to co autentycznie myśli i uważa na dany temat, a nie to co chce usłyszeć społeczeństwo - a te akurat słowa Bosaka to sprytna manipulacja słowna, byleby się spodobało wszystkim
  • Odpowiedz
@dyniox: serio imponuje ci to, że ktoś jest śliskim manipulatorem, i jest gotów powiedzieć wszystko, byleby tylko sondaże/hajs/atencja się zgadzały? No ja już jednak bardziej wolę Korwina, który jest bezkompromisowy i szczery. Zwłaszcza w tych prawicowych nurtach, gdzie tyle się mówi o prawdzie i honorze, ta druga postawa wydaje mi się słuszniejsza.
  • Odpowiedz
@franekfm: Piszesz, że Bosak jest śliski, ale nie zauważyłam, by zmieniał poglądy, raczej świetnie radzi sobie w debatach i umie forsować swoje opinie. Bosak przy tym będzie jeszcze kiedyś megaskuteczny, Korwin od lat jest nieskuteczny, bo sam sobie co rusz szkodzi tą swoją szczerością, i może teraz mu się jako powiedzie, ale tylko i wyłącznie dlatego, że ludzie mają już na maksa dość dzisiejszej, aroganckiej władzy i biurokracji.

@jankotron: Nie
  • Odpowiedz
@lucyferia: (#) nie chodzi o radzenie sobie w debatach tylko o zasady, Bosak jest śliski, nie ma wyklarowanych jasnych stabilnych poglądów, ch... mnie obchodzą debata,

Sierpiński z (Demokracja Bezpośredniej) ma świetne stabilne poglądy a według niektórych nie wypadł w dzisiejszej debacie za dobrze, bo co, bo wierszykiem nie mówił i nie rymował ?
  • Odpowiedz
@franekfm: Akurat Bosak swoich poglądów nie zmienia, za każdym razem mówi to samo, stanowczo, a to, że czasem w innych słowach? To też jest sztuka.

@dyniox: IMO Bosak to jeden z najinteligentniejszych polskich polityków.
  • Odpowiedz
@lucyferia: pisałem generalnie o takiej postawie "bycia śliskim", niezależnie od tego, czy w danym przypadku jest to skuteczne. W sumie on z taką postawą bardziej nadawał by się do jakiejś socjalistycznej, populistycznej partii... A nie, zaraz, przecież właśnie w takiej jest:(
  • Odpowiedz
@franekfm: Ruch Narodowy to jeszcze nie jest partia, skupia różne środowiska, które łączą jakieś cele. A, no i jakieś ogólne pomysły gospodarcze też sobie ustalili na I kongres, Bosak był mówcą.

@jankotron: Kurde, ale jak on miałby iść do socjalistycznej, populistycznej partii? Nie jest ani socjalistą, ani populistą, a jeśli twoim zdaniem jest, to powiedz, w którym miejscu, chyba że socjalistą jest dla ciebie każdy gospodarczo na lewo od Korwina,
  • Odpowiedz
@franekfm: @lucyferia: nie przypuszczałem, że kiedykolwiek dam plusa frankowi, ale się zgadzam. Znane są poglądy obyczajowe RN, ale jeśli chodzi o gospodarkę, to póki co jest tylko przytulanie się do korwina, co trochę nie współgra z charakterem ruchu, gdzie przecież w którymś momencie trzeba postawić granice ochraniające narodowy interes.

@lucyferia: Populizm w tym, na co zwrócili uwagę powyższsi - formułowanie przekazu w sposób, który spodoba się jak największej części
  • Odpowiedz
@jankotron: Mnie się wydaje że RN czerpie bardziej od Republikanów (Bosak był w końcu w FR), ale ja w ogóle specem od gospodarki nie jestem. Zwolenniczką protestów wokół tęczy również nie jestem, ale rozumiem, dlaczego Bosak i reszta się tym zajmowali - bo tego od nich oczekiwano? Sprawa honoru? Plus trochę rozgłosu w mediach, który mimo wszystko wciąż bardzo im się przydaje, jaki by nie był. Nie bronię tego, w ogóle
  • Odpowiedz