Wpis z mikrobloga

A dzisiaj oglądałem:

Usagi Drop, polecone mi przez @dEVJE - na początku miałem pewne wątpliwości związane z grobową atmosferą tego anime, jednak szybko doszedłem do wniosku, że ta fabuła jest jak dzieło sztuki i oprócz sensu głównego, ma też sens ukryty. Alegorie, alegorie wszędzie, zegar jest alegorią upływającego czasu, a dziewczynka symbolizuje zmianę, trochę trudno mi było myśleć po północy, ale ogółem to spoko, że podaliście mi tytuł na myślenie, bo takie właśnie lubię. Drugi odcinek zaskoczył mnie jeszcze bardziej, ponieważ ma zupełnie inną kompozycję niż pierwszy, jest radość, jest ciepło (rodzinne), zawaliście urocza dziewczynka i podobał mi się bardziej niż pierwszy. No ale na drugim odcinku poprzestałem, bo do obejrzenia miałem jeszcze...

Silver Spoon, czwarty i piąty odcinek. Nie żałuję, że się za to wziąłem. Czwarty epizod (gotowanie pizzy) miał nawet morał - że wszystko smakuje lepiej, gdy robisz coś sam i z miłością dla innych. Uśmiechnąłem się paręnaście razy na tej historii, jednak odcinek 5 to coś zupełnie innego. Przez 20 minut siedziałem w napięciu czekając na punkt kulminacyjny wątku, bo wszystko do niego prowadziło. I NIE ZAWIODŁEM SIĘ. Mimo zmian w układzie odcinka, nadal czuć było ducha Silver Spoon, a ostatnia scena była tego warta, także wielkie gratki dla producentów.

Isshuukan Friends, odcinek 5.


potrafi być wrzodem na tyłku, przez pierwsze pół odcinka myślałem, że będzie irytującą postacią i że zepsuje ten tytuł, jednak twórcy pięknie to rozegrali, przywołując jej historię i porównując się do


Drugą część odcinka oglądałem z bananem na twarzy (czyli jak zwykle), i to nawet większym niż poprzednio, więc ogółem polecam bardzo. ;)

Dzięki za wszystkie serie, które mi poleciliście na weekend, teraz mam trochę więcej tytułów do dokończenia, ale podejrzewam, że te tytuły będą tego warte. :D

A teraz idę się szykować na wykłady, bo od kosmonautów boli mnie już głowa. :D


#anime #muzykazanime #usagidrop #silverspoon #isshukanfriends
j.....b - A dzisiaj oglądałem:

Usagi Drop, polecone mi przez @dEVJE - na początku mi...
  • 4