Wpis z mikrobloga

Tak patrzę na te aferki KO, typu ktoś wziął 3 tys. na wynajem mieszkania, choć według ludzi etyczniej byłoby nie wziąć albo kilka osób z partii wziętych do spółek skarbu państwa. Wiedziałem w sumie wcześniej, jakie będą reakcje na tego typu zdarzenia i nie pomyliłem się ani trochę. Typowe afery rządów KO, nie to co przep#%^dolenie 70 milionów czy 2 miliardów itd.

I dochodzę do wniosku, że znacznie lepiej po prostu zrobić jak PiS: nie cackać się, tylko wpuszczać lawinowo swoich ludzi do spółek skarbu państwa. To się opłaca politycznie, a i ci ludzie potem część kasy oddają na partię.

99% ludzi i tak nie ogarnia skali. Ludzie mają myślenie typu: „ten ukradł 10zł, a ten 10 milionów złotych? Złodziej to złodziej”. Co z tego skoro teraz skala będzie 10x mniejsza (jak za pierwszych rządów PO), skoro i tak w oczach zwykłych ludzi nakręconych przez Mazurków będzie to dokładnie to samo? Nie ma sensu się krępować.

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazpisu #sejm #kanalzero
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@danob99: nawet jeśli będą chwilę oburzeni, to potem wyjdzie, że ktoś z koalicji zrobił wał na ekspresie do kawy i powiedzą, że to to samo
  • Odpowiedz
@Gours W ogóle spółki skarbu państwa powinny być odpolitycznione i bezstronne, a nie x partie sie wypierniczy, to przyjdzie inna i zacznie robic to samo co poprzednia i tak w kolo macieju ()
  • Odpowiedz
@Gours: właśnie nie. Ludzie nie rozumieją (ja pewnie zresztą też) ile to jest k---a 1,5mld złotych przelanych od tak gosciowi przez orlen o ktorym sluch zaginął ale jakby obajtek zrobił zęby z wykorzystaniem służbowej karty - to dopiero afera ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypominam ze poprzedni rzad nie polecial za wały a za przeklinanie w prywatnych rozmowach i osmiorniczki za stówkę
  • Odpowiedz
@JasnyBanan: ja to bym je wszystkie sprywatyzował z wyjątkiem tych 16 kluczowych(Orlen, Lot i itp.) Po co nam jakiś państwowy totalizator czy stadnina w Janowie? Albo jak już coś to robić jak w USA, że jak jakaś duża firma upada, to państwo ją przejmuje stawia na nogi i sprzedaje.
  • Odpowiedz
czy 2 miliardów itd.


I dochodzę do wniosku, że znacznie lepiej po prostu zrobić jak PiS: nie cackać się, tylko wpuszczać lawinowo swoich ludzi do spółek skarbu państwa. To się opłaca politycznie, a i ci ludzie potem część kasy oddają na partię.


@Gours: Przecież teraz masz przewalane 3 miliardy na TVP, a spółki skarbu państwa też przejmowane przez swoich - patrz totalizator sportowy.
  • Odpowiedz
Przecież teraz masz przewalane 3 miliardy na TVP, a spółki skarbu państwa też przejmowane przez swoich - patrz totalizator sportowy.

@Halski-patrol: On to wie, kocie, to płatny troll Tuska.
  • Odpowiedz
@danob99: A czemu miałby być oburzony Ksysio skoro pisowiec brał? Jakby to był peowiec to Ksysio czułby się tym faktem poruszony i już kilka filmików by nagrał a i nie jeden wpis by wrzucił na X XD
  • Odpowiedz
@Gours: na razie rządzą 10 miesięcy, PiS o---------ł przez 8 lat, obecnie rządzący się dopiero rozkręcają.
J---ć PiS ale Tuskowi i reszcie nie można popuścić i trzeba piętnować ich wałki od samego początku.
  • Odpowiedz
@Gours: musisz większą uwagę przywiązywać chociażby do nagłówków. Wczoraj np latało że na szpital w żywcu nie ma a na gierki pani Tokarczuk 17mln jest. to już jakaś kwota jest skoro 70mln uznajesz za dużą
  • Odpowiedz
@Gours: No i to nasze dzisiejsze standardy? Może kradną ale dużo mniej niż PiS?

Takie rzeczy to tylko woda na młyn pisowskiej propagandy, będziesz przymykać na to oko to znów się obudzisz pod pisowskim butem ale przynajmniej szczycić że miałeś rację że PiS jest dużo gorszy. Jasne że jest ale to znaczy że mamy olewać mniejsze aferki?
  • Odpowiedz
  • 0
@DrTRAPH0USE: abstrahując od faktów, to jedynie takie podejście szanuję. Bo chociaż chodzi o coś poważnego. Dla mnie największą aferą było dotychczas to IDEAS NCBR. Zażegnano to, ale niesmak pozostał.
  • Odpowiedz