Wpis z mikrobloga

Jaki macie sposób na poradzenie sobie ze zmęczeniem? Nie wiem, czy to kwestia mniejszej ilości słońca, ale południami bywam bardzo zmęczona. Badania robiłam- wszystko w normie. Odżywiam się dość regularnie i dość zdrowo. Może nieco za dużo kawy, ale za to odpowiednio dużo wody. Ostatnio zaczęłam dozować witaminę D3, ale póki co nie odczuwam zmian- zakładam, że działa na poziomie strukturalnym. Dzieciaków jeszcze nie mam, więc obowiązków zbyt wymagających również, niemniej popołudniami zazwyczaj mnie ścina, a wieczorami potrafię być dość przytłoczona i bez motywacji. Treningi pomagają, ale tylko po treningu, a ten jest po pracy wieczorem.
Jakie macie sposoby?

#zdrowie #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jafik: spróbuj sobie na jakiś czas ograniczyć węglowodany w diecie, a zwiększyć ilość spożywanych tłuszczy/białka. Nie mam tu na myśli wywalenia wszystkiego co zawiera węglowodany, ale ich ograniczenia np. o 50% przy zachowaniu takiej samej kaloryki z innych makroskładników. Odżywanie się "dość zdrowo" to szerokie i często przekłamywane pojęcie.
  • Odpowiedz
Może za dużo cukru rano, i skacze insulina co powoduje ospałość, miałem tak jak waliłem mass gainery, odstawilem całkiem cukier i już tego nie mam
  • Odpowiedz
  • 0
@TakiSeLogin: Nie spożywam cukru rano, ogólnie prócz herbaty nie stosuje. Słodkich napojów nie pijam, bo też odczuwałam te skoki insuliny i już jakieś parę lat temu oduczyłam się spożywanie takich produktów.
  • Odpowiedz
@jafik: więcej spać, a słońca na skórze (często, krótko, bez kremu, zawczasu pijemy marchewki) nie da się zastąpić, małe ilości D to prawie placebo
  • Odpowiedz