Wpis z mikrobloga

#hotelparadise Elaborat przy niedzieli podczas psuchy na tagu.

Do Julki konstruktywna krytyka: Wchodziłaś tutaj pewnie w pierwszej połowie programu i widziałaś, że wszyscy Cię lubiliśmy, broniliśmy, uważaliśmy, że jest fajna i ładna. NIKT tu nie pisał wtedy, że jesteś 'brzydka bo nos' albo że 'głupia'. NIC takiego nie było. Miałaś naszą sympatię. Mimo, że nie jesteś typową pięknością jak Julia (mi się nie podoba, kwestia gustu, ale rozumiem, że większość facetów się ona podoba i ma powodzenie).

WNIOSEK: Sympatia ludzi nie zależy od wyglądu. Posiadanie przyjaciół nie zależy od wyglądu. Wreszcie posiadanie chłopaka, nie zależy od wyglądu. Owszem jak się jest ładnym to się ma powodzenie, ale powodzenie to zupełnie co innego niż tworzenie szczęśliwej relacji z tą jedną osobą. (ja mam zero powodzenia a szczęśliwy związek). Jestem 5/10 i mam lekką nadwagę i trochę garba.

Dlatego radzę Ci póki możesz, popracuj nad sobą i nie buduj swojej osobowości na zazdrości i zawiści. Oświecę cię: Nie będziesz nigdy miała powodzenia dużego, bo po prostu natura Ci nie dała takiej urody i już.

Każdy dostaje przy urodzeniu wylosowany zestaw atrybutów. Jedni dostają urodę, inni inteligencję, inni obie te rzeczy a jeszcze inni nic. Dalej, jedni dostają urodzenie się w stabilnym kraju gdzie mogą normalnie żyć i rozwijać pasje, inni się rodzą w 3 świecie i nie mają perspektyw. Jedni dostają chamskie choroby inni nie. NIE MAMY NA TO WPŁWU.

Cytując Gandalfa, "Nie możemy decydować o tym co daje nam los, ale możemy zdecydowaćo tym co zrobimy z naszym losem".

Mogłaś mieć sympatię widzów, cieszyć się pobytem tam. Wybrałaś de facto wściekanie się na to, że koleżanka ładniejsza. Bo wszystko się do tego sprowadza. Wkładałaś Mai w usta swoje myśli "ona uważa że jestem brzydsza i gorsza". Tak, jesteś brzydsza wg pewnie większości obecnie żyjących ludzi i obowiązujących kanonów piękna. Ale to nie znaczy, że gorsza. TY tak uważasz i próbujesz za to ukarać cały świat.

I have spoken.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trisolarianin: W punkt. Wszystko się zgadza. Ja nawet pisałem, że podoba mi się głos Julii, że lubię jej słuchać. Teraz już nie lubię jej słuchać gdyż wygaduje okropne rzeczy na temat Mai. To pisałem ja Aprilwine- w udanym związku. Powodzenie średnie czyli u pierwszej kosz, a z drugą całowanie, od trzeciej kosz a czwarta zaproponowała całowanie na pierwszej randce........
  • Odpowiedz
@Trisolarianin od siebie chciałabym dodać i to szczerze że Julia była moja faworytką na początku , sądziłam że będzie drugą Monią, o ile od początku czułam że Leon okaże się szują jak Roszek , o tyle o Julii się pomyliłam, ale faktycznie ludzie popełniają błędy i myślę że powinna popracować nad sobą i na pewno wiele może osiągnąć dobrego :) 💚
  • Odpowiedz
@Trisolarianin: Trisolarianko (zasuszona lub nawodniona), zgadzam się ze wszystkim co powiedziałaś :( broniłam tu wcześniej Julii jak ktoś ją wyzywał za wygląd, a obecnie mam to gdzieś, bo po prostu charakterem jest tak wstrętna, że mnie to nie obchodzi. Z całą analizą się zgadzam!
Btw, czy Tobie też się tak podobał problem trzech ciał? 8) a serial(e) czy książka?
  • Odpowiedz
@Vade: Ksiązka, czytałam 2 razy wszystkie tomy, a później jeszce 3 razy słuchałam wszystkich audibooków. Uwielbiam. Urzekła mnie precyzja opisywania rozwiązań technologiczych i socjologia kosmiczna, dark forest.
Serial, no cóż. Wątek chiński - bardzo dobry, byłam zadowolona. Gra - trochę za szybko, ale rozumiem, że serial to inne medium i inaczej się przedstawia historię. Nie podobał mi się brak rozmachu przy wyborze wallfacerów (sory czytałam po ang i nie wiem
  • Odpowiedz
@Trisolarianin: wow <3 ja też uwielbiam te serie, ale też mi ciężko rozmawiać o nazwach własnych, bo ja czytałam tylko w oryginale :D nie mniej absolutnie się zgadzam z Twoją oceną książki, ale wiesz że są dwie ekranizacje? Chińska i anglojęzyczna, moim zdaniem chińska jest lepsza, ale znaaaaacznie wolniejsza, nie ma w ogóle tego tempa, do którego są przywyczajeni widzowie z zachodu, za to pokazuje dość dużo z życia bohaterów
  • Odpowiedz
@Vade: Wiem o Chińskiej! Jest na mojej kolejce "do oebjrzenia". Btw, jak wszedł Dall-e pierwszy AI do generowania obrazów to namiętnie wysyłałam prompty z bajek Tianminga, i wyszły rewelacjyne. Mam w domu wydrukowane obrazy z tych promptów XD.

Jak lubisz te rozkminy Cixina Liu, to polecam erę supernowej. Trochę przygnębiająca ale wybitna. Przez piorun kulisty nie dałam rady, bo przedawkowałam tego autora, ale powrócę kiedyś po odwyku.

Ogólnie to w
  • Odpowiedz