Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
TL;DR !bliska osoba choruje na zbieractwo, nie wiem co zrobić

Mam problem z bliską osobą z rodziny, która ma (chyba) zaburzenie psychiczne związane ze zbieractwem. Objawia się to kupowaniem zbyt dużej ilości warzyw, owoców i przygarnianiem za dużej ilości zwierząt bezdomnych. Zepsuta warzywa, owoce można wyrzucić, ale ze zwierzętami sytuacja się komplikuje. Schroniska tylu miejsc nie mają...
Każda próba zwrócenia uwagi na to że szkoda pieniędzy na żywność, której nikt nawet nie zje jest odbierana jako atak. Podobnie a nawet gorzej jest ze zwierzętami, bo te są przecież przez tą osobę kochaną.

Męczy mnie to ale nawet nie wiem co zrobić albo gdzie to zgłosić tak abym nie wyszedł na tego złego. Widać, że z wiekiem problem narasta. Nie chcę się odcinać od rodziny. Nie chce krzywdzić tych zwierząt. Angażowanie jakiekolwiek lekarza, psychiatry się nie uda, bo osoba jest starsza i nigdy nie przyzna że ma problem. Jeszcze z dwa lata temu machnąłbym na to ręką bo to takie "hobby" tej osoby, ale już teraz dość mocno wpływa to na portfel tej osoby, zaraz zacznie się zapożyczać i problem narastać. Sąsiadom jeszcze to nie przeszkadza, ale za 2 lata już pewnie zacznie. Gdzie mógłbym zgłosić się po pomoc?

#zbieractwo #psychologia #zwierzeta #zalesie #zdrowie

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: digitallord

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
TL;DR !bliska osoba choruje na zbieractwo, ni...

źródło: 38752808_m-1600x1063

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach