Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja #praca #emigrujzwykopem #pracazagranica

#sorekabbey - czyli sorek i jego totalnie nie zrozumienie dla języka w poludniowym yorkshire ;)

Dzieńdobry! Kolejny piękny dzień! Mamy mieszkanko już od czwartku. Poszukiwania były ostre, ale dzięki pomocy włacicielowi hotelu, który dał rekomendacje agencji (oraz dał nam agencje do mieszkania) załatwiliśmy mieszkanie w 1 dzień (choć przez święta szukaliśmy od soboty do środy, więc troche kasy w hotelu zostało) :) Później jak się okazało, pomogłem rownież znaleźć mieszkanko koledze jednego z wykopowiczów, który znalazł się w podobnej do nas sytuacji (@pini000). Ale ziomkom z #krakow sie pomaga ;>

Problem mieszkania był taki, że wszystkie dywany był #!$%@? i trzeba było je odkurzyć, przez co bez kupna odkurzacza się nie obeszło.. Generalnie same 2 dni sprzątaliśmy i urządzaliśmy mniej-więcej. Śpimy narazie na dmuchanych materacach - ale jest wygodnie ;> Po wypłacie się coś kupi, bo niestety portfele stały się znacznie, znacznie chudsze, a jeden z naszych kolegów ma u nas dług ponad 200Ł.. ale spoko, wiemy gdzie mieszka! :D

Dzisiaj było krótkie szkolenie BHP (H&S na tutejsze) i było dość fajnie poprowadzone. Obeszliśmy magazyn. W poniedziałek do pracy (nocki) - będę robił od niedzieli do czwartku (tylko ten tydzień wyjątkowo pon-pt) o 11 w nocy do 7 rano :) Stawka 7.88Ł za godzine - nie jest źle! Różnica względem dziennej to 1,37Ł na godzine co przy 7.5 godziny pracy (30min to niepłatna przerwa, do tego mamy 30min płatnej) to jakieś 10Ł..

Rozumiecie? 50zł na dniówce za samo to, że pracuje w nocy! W Polsce to ponad pół dniówki (a często i cała).

Szkoda tylko internetu.. Korzystam z sieci komórkowej three i za 15Ł mam nieograniczony internet, minuty i smsy.. Niestety, nie jest tak różowo z tym netem ponieważ w dzień się wacha od 0.5mb do 2mb maks.. W nocy jest niby lepiej bo stabilne 3-5mb no ale.. Cudów nie ma.. A kablowy dostaniemy dopiero 12 maja bo się okazuje, że wokół tylko jedna firma techników zakłada i jak widać, mają #!$%@?.. Cóż.. przeżyje - mam nadzieje :D Najwyżej będę #!$%@?ł na karty (#mtg #magicthegathering) i będe jeździł do Leeds i Sheffield (albo Doncaster/Barnsley jeśli ktoś gra).

Btw. nie ma ktoś do oddania zbędnych sof, foteli a najlepiej - pralki? :D Przyjedziemy po to sami :D

Pytajcie i przyjeżdżajcie! Asos przyjmuje cały czas - wyszukajcie tylko rekrutacji przez Transline Group w Poznaniu mają siedzibe (nie trzeba tam jechać, wystarczy przez neta konferencje zrobić). Mogę wam pomóc ogarnąć mieszkania - bo jest pare naprawdę fajnych ofert - oraz ogarnąć okolice bo ludzie są przemili! A zawsze to lepiej mieć paru wykopowiczów blisko siebie.

A poza tym chce sobie odjąć punkty od #cebula przez robienie na przekór większości Polaków i chcę pomóc reszcie się tu dostać.

Zróbmy z Polski drugą Irlandie (80mln irlandczyków na świecie, ale tylko 4mln w irlandii ;>)!
  • 23
@kiko79: Mnie tutaj Polacy pomogli :) Pomogli mi też anglicy mieszkający tutaj chociaż właściciel hotelu mógłby mieć #!$%@? i kasować za nas 60Ł dziennie (za 4 osoby - czyli 2 pokoje) za to pomógł nam ogarnąc jak najszybciej mieszkanie i chodził z nami pokazując nam wszystko dookoła. Dzięki niemu nie musieliśmy czekać 1-2 dni na mieszkanie (sprawdzanie referencji) tylko dostaliśmy go od ręki tego samego dnia. Babka w drugiej agencji sama
Rozumiecie? 50zł na dniówce za samo to, że pracuje w nocy! W Polsce to ponad pół dniówki (a często i cała).


@sorek: za złotówki nic nie kupisz :P w Polsce w pracy za nocną zmianę masz 20% więcej ustawowo czyli podobnie. Dobra stawka jak na start.
@innv: Przeliczam, bo to bez znaczenia :P Za 10Ł jestem w stanie kupić mniej-więcej tyle ile w Polsce ;) A 50zł sobie człowiek inaczej uzmysławia. Mimo wszystko z cenami nie jest tutaj tak źle. Ostatnio kupiłem 87% mięso mielone 0.5kg ze świni za 40p w tesco (2zł) ;)
@innv: Otóż to, a jedzenie w knajpach? Po holandii byłem przekonany, że 10Ł za jakikolwiek obiad to minimum (tyle płaciłem w holandii za zwykłego kurczaka z frytkami) a tutaj za 5Ł można pojeść naprawdę porządnie i to w dobrych knajpach! Byłem ostatnio ze znajomymi w Horseshoe w Wombwell, my dostaliśmy dwa żarcia po 1200kcal za 6.90Ł (w sensie te dwa za tyle) a kumple wzieli sobie stejka z frytkami (400g stejka)
@innv: Chociaż #kfc jest #!$%@? ;/ Jadłem w niemal całej europie, na węgrzech, czechach i słowacji (oraz Polsce) KFC jest dobrej jakości, ale tego w holandii i na wyspach po prostu NIEDA się jeść. Inna panierka, inne sosy, gorsze wykonanie - fuj ;/
@sorek Ile mniej więcej mieszkanie w okolicy ? I jak z dojazdem do ASOS (czytałem coś w necie, że bez auta różnie bywa) ? Miałem przed świętami telefon z Transline, mam się jeszcze z nimi umówić na tą prezentację na skype i czekam na relację z pracy ;)
@matde: zależy w ile jedziesz, jeśli sam to 70-80 tyg., ale na początek ogarnij troche więcej na kaucje, opłaty etc. Dojazd z wombwell jest genialny (busy, nie wiem jak z innych miejsc) a z darfield (blisko wombwell) lub grimenthorpe masz ok 6km. Kupujesz rower i geniusz ;)
@mrOlii: Bo znalazłem tutaj prace w Polsce :) Głównie dlatego, poza tym podoba mi się lokalizacja, blisko 3 dużych miast i daleko od zatloczonego i ciapatego londynu ;)
@mrOlii: A cóż to? Nie interesuje się specjalnie ;) Sam będę pracował w ASOS niestety tej firmy też nie znalełm wcześniej. Ja się ubieram w dość niepopularny sposób (i nie mówię tu o hipsterskich ciuchach) więc nie interesuje ise sklepami i trendami ;)
@sorek: O właśnie. Jak to jest z ciapatymi? Oni tylko w dużych miastach są? Chciałbym kiedyś wyjechać za granicę, możliwe, że nawet do Anglii (choć tamtejsza pogoda mnie odpycha) ale nienawidzę ciapatych. Chciałbym wyjechać do jakiegoś małego, spokojnego miasteczka tak +/- 50km od jakiegoś dużego, znanego miasta.
@Fryderyk94: Tego jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, opowiem za tydzień :)

@Sajsu: Dużo ciapatych tu nie ma, trochę czarnych, troche bułgarów. Nie ma tak źle :) Jestem całkiem pozytywnie zaskoczony - oczywiście, zdarzają się, ale w mojej miejscowości (Darfield) nie widziałem jeszcze ani jednego ;)