Wpis z mikrobloga

Widze kolejny post alkoholika i z jednej strony w sumie smutno ze tak sie wydarzylo w zyciu ale z drugiej to troche k---a tego nie rozumiem. Chlop mowi o depresji i "predyspozycjach" przez ktore walil alko praktycznie codziennie przez kilkanascie lat. Troche mam wrazenie ze to jest wycieranie sobie mordy depresja i wymyslanie jakichs rzeczy zeby usprawiedliwic swoje swiadome zle wybory i brak dyscypliny. Gorsi sa jescze ci trzezwi ktorzy wmawiaja kazdemu kto napije sie piwa co jakis czas ze jest alkoholikiem tak samo jak on xD
#alkoholizm #uzaleznienie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chlop mowi o depresji i "predyspozycjach" przez ktore walil alko praktycznie codziennie przez kilkanascie lat.


@hanma: nie takie usprawiedliwienia alkoholik wymyślili, żeby pokazać, że to nie jego wina
  • Odpowiedz
@hanma: a ty jak miałeś 15 lat i postanowiłeś sobie że już nie będziesz walił konia, to gdzie była twoja dyscyplina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to są hormony, neuroprzekaźniki itd - możesz sobie mówić o zlych wyborach i o dyscyplinie, możesz je dobrze rozumieć, ale jak jesteś uzaleźniony to wszystko na nic

tak samo nie masz dyscypliny żeby nie komentowac zjawisk których nie rozumiesz :)
  • Odpowiedz
Troche mam wrazenie ze to jest wycieranie sobie mordy depresja i wymyslanie jakichs rzeczy zeby usprawiedliwic swoje swiadome zle wybory i brak dyscypliny.

Efekt szkodliwych i niespójnych z nauką nauczań ruchów dwunastokrokowych. "Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni" - czyli to nie nasza wina, czyli jak trzeba to można się znowu nachlać albo naćpać, bo przecież jesteśmy bezsilni.

Gorsi sa jescze ci trzezwi ktorzy wmawiaja kazdemu kto napije sie piwa co jakis czas ze jest alkoholikiem tak samo jak on xD

@hanma: Ewangelizacja to jeden z pierwszych etapów po wytrzeźwieniu, trwa czasem nawet rok. Niektórym oczywiście zostaje na
  • Odpowiedz
  • 0
ale jak jesteś uzaleźniony to wszystko na nic


@heniek_8: No ale zeby byc uzaleznionym to najpierw trzeba jakis czas walic alko, podejrzewam ze raczej czesto. Wtedy tez hormony i neuroprzekazniki dzialaja tak ze musisz sie napic?
  • Odpowiedz
Wtedy tez hormony i neuroprzekazniki dzialaja tak ze musisz sie napic?


@hanma: że musisz coś ze sobą zrobić - napić to jeden z przykładów
ktos kto nie radzi sobie ze światem i z emocjami może np. zostać pracoholikiem albo hazardzistą, albo popełnić s---------o - niekoniecznie a-----l
kiedyś jakiś rockman tak powiedział - że to całe ćpanie, picie to mnie prawdopodobnie uratowało przed samobójstwem, taką odczuwałem pustkę

własnego dziecka nie będziesz
  • Odpowiedz
@heniek_8: Strasznie wczoraj zachlałem. Paliłem blanty do piątej rano. Film mi się urwał jak leżałem w rurze. Teraz mnie krzyż n--------a. Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki. Mam dziecko. Niektórzy mówią, że nie można chlać jak się ma dzieci, ale to nieprawda. Można, tylko trzeba wstawać rano. Na tym polega odpowiedzialność
  • Odpowiedz