Wpis z mikrobloga

  • 291
@rodnekr: trzeba zrobić przeglądy urządzeń elektrycznych (kilkadziesiąt lamp), usunąć powalone drzewa, gałęzie, potopione zwierzęta. Zrobić przegląd kładek nad rzeką, naprawić uszkodzenia nawierzchni w ścieżkach, zbadać czy są osuwiska które mogą być niebezpieczne, wyczyścić kanał ze śmieci.

Kiedyś jakiś typ chciał mnie przekonać że zrobi cos w tym stylu za tysiąc złotych, jak chciałem go zatrudnić to jednak nie chciał. Samo sprzątanie to praca dla kilkudziesięciu ludzi i sprzętu.
  • Odpowiedz
to mi wytłumacz. Nie wykluczam że mogę sie mylić i kosztuje to tyle co zamiecenie ścieżki za płotem.


@dqdq1: to zart ktory drwi z horrendalnych cen za ławkę/śmietnik w kazdym wiekszym mieście, sugerując korupcję i zawyzone ceny.
  • Odpowiedz
@peszmerd: pewnie moje oburzenie wynika z tego że znam to miejsce i nie jest to tylko ławka i śmietnik.

Odczytałem to jako niewiedzę autora o tym jakie są realne koszty i ukryte pretensje że burżuje w mieście mają śmietnik za 200 tys .
  • Odpowiedz
@peszmerd: Nie rozumieją to ludzie jak działają takie przetargi i że najczęściej "ławka za 200 tysięcy" oznacza ławkę, drogę do niej, lampę, projekt, prace ziemne i utrzymywanie przez kilka lat.
  • Odpowiedz
to zart ktory drwi z horrendalnych cen za ławkę/śmietnik w kazdym wiekszym mieście, sugerując korupcję i zawyzone ceny.


@peszmerd: Aaaaa no czaje. Coś jak drogi przystanek w Kielcach. Tylko, że tam ktoś "zapomniał" wspomnieć, że pół skrzyżowania łącznie z mediami ogarniali. Ale to się nie klika, nie można ponarzekać więc się pomija.

W sumie można powiedzieć, że to poziom ignorancji zbliżony do tego jakbym powiedział, że taki programista wykopkowy co
  • Odpowiedz
Nie rozumieją to ludzie jak działają takie przetargi i że najczęściej "ławka za 200 tysięcy" oznacza ławkę, drogę do niej, lampę, projekt, prace ziemne i utrzymywanie przez kilka lat.


@Mandarex: @ipkis123 dokładnie, tak samo jak palety za milion w Warszawie. Albo ławki "niepodległa"
  • Odpowiedz
@dqdq1: Dobra skoro więc wycena i pokrycie zniszczeń kosztuje 200tys to teraz wytlumacz w drugą stronę jak to jest, że postawienie samej ławki i śmietnika w parku kosztuje 200tys. xD
  • Odpowiedz
@rodnekr: bo w śmietniku była siatka ze 199 tysiącami w gotówce, które włożyła tam emerytka dla panów policjantów, którzy przeprowadzali specjalną akcję ochrony kont bankowych.
  • Odpowiedz