Wpis z mikrobloga

Nie mogliby w tej kotlinie wybudować takiej w-------j w kosmos zapory i zrobić ogromny zbiornik?
Byłoby po problemie na lata i dodatkowo mielibyśmy ciekawą atrakcję turystyczną.

Podobno słynna zapora ze zdjęcia na dzisiejsze pieniądze kosztowała zaledwie 3 miliardy złotych.
Może i dużo, ale w porównaniu do kosztu budowy całkowicie bezużytecznego Stadionu Narodowego, który przynosi narodowi jedynie straty i wstyd cena wcale nie wydaje się zaporowa (heh)...

#powodz #pytanie #pytaniedoeksperta
miku555 - Nie mogliby w tej kotlinie wybudować takiej w-------j w kosmos zapory i zro...

źródło: arizona-830472_1280

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mogliby w tej kotlinie wybudować takiej w-------j w kosmos zapory i zrobić ogromny zbiornik?


@miku555: Mogliby. Ale powiedz mi kiedy pomyślałeś żeby taką budowlę wznieść, teraz czy przed powodzią? Bo przed powodzią to nikt w ogóle nie myślał o jakimkolwiek inwestowaniu w jakiekolwiek zbiorniki
  • Odpowiedz
  • 0
Bo przed powodzią to nikt w ogóle nie myślał o jakimkolwiek inwestowaniu w jakiekolwiek zbiorniki


@secs: No to chyba nie jest prawda - w końcu jakieś istnieją.
  • Odpowiedz
@framugabezdrzwi: Stadion Narodowy od kilku lat potrafi przynosić zyski, ale w takim tempie zainwestowane 2 000 000 000 PLN zaczną na siebie zarabiać za 500 lat. Zyski są na poziomie około 3 000 000 PLN, zatem nie, SN jeszcze nie zarabia na siebie.
  • Odpowiedz
@AureIius: ja to wiem, ale OP napisał że Stadion przynosi straty co jest nieprawdą. Jest różnica między inwestycją która się nie zwróci i będzie zarabiała, a inwestycją która się nie zwróci i będzie trzeba do niej dopłacać.
  • Odpowiedz
@framugabezdrzwi: Ten stadion został wybudowany tylko i wyłącznie dlatego bo był finansowany z publicznych pieniędzy. Żadna prywatna firma by się takiej "inwestycji" nie podjęła. To czy na siebie zarabia będzie dopiero można powiedzieć za 500 lat. Na razie prawie 2 000 000 000 PLN w plecy, a w ciągu 500 lat może się wiele wydarzyć.
  • Odpowiedz
@framugabezdrzwi: Nie jestem fanem myślenia życzeniowego, wolę trzymać się faktów.
Gdyby SN sam spłacał kredyt, który otrzymał na budowę, a nie obywatele to miałby cały czas olbrzymie straty. To spółka PL.2012 wykazuje zyski, która jest jego operatorem, a nie stadion w rzeczy samej.
Ja się nie nabieram na takie tanie manipulacje, które uprawia rząd i ty, ale ty raczej z niewiedzy.
  • Odpowiedz