Wpis z mikrobloga

@Varin: ale przejście do nazywanie Polski Europa centralana zamiast wschodniej to już od dawna jest widoczne i jest zwyczajnie spowodowane tym że jest to sensowne określenie. Kiedyś Polska i inne to była wschodnia Europa bo nie było sensu dzielić między wschodem a centrum bo aż po łabe nie było widać żadnych różnic. Teraz różnica między tym co nazywamy Europa centralna a wschodem to jest przepaść na tyle duże że mieszanie
  • Odpowiedz
zaczęli nas nazywać "Europą Centralną" a nie jak zwykle "Eastern Europe"...


@Varin: Bo powódź zaczęła się już w Austrii i Czechach a nie w Polsce, więc już wrzucili nas do jednego wora z cywilizowanymi państwami. Gdyby powódź dotyczyła tylko Polski, na dodatek nie terenów granicznych to na bank by było Eastern
  • Odpowiedz
  • 0
@ppiasq

z drugiej strony nie ma konwencji chyba żadnej, co jest centralną, a co wschodnią Europą.


No nie ma, ale jest wyraźna przepaść pomiędzy krajami za żelazna kurtyną a właśnie Europą Zachodnią. I to, że po 30 latach mamy PKB na osobę takie jak Portugalia niczego nie zmieni ( ͡º ͜ʖ͡º) Niemiec, UK, Francji, Belgii czy NL nie dogonimy przez najbliższe 100 lat aby nie powiedzieć,
  • Odpowiedz
  • 1
@Varin Czepiacie się na siłę. Polska jest dość dużym krajem, a z takiej Jeleniej Góry bliżej jest do Frankfurtu, czy Monachium niż do Białegostoku. Z kolei z Białegostoku jest rzut beretem do Mińska, czy Wilna, a te miasta to żadne "Central Europe", a Europa Wschodnia.
  • Odpowiedz
bo teraz na Eastern to jest wojna. Ludzie by nie ogarnęli,

@mk321: Ty za to taki światły jesteś, a nie ogarniasz, że powódź dotknęła też krajów na zachód od nas, Austrii, Niemiec, Czech. Mieli Austrię nazwać Europą wschodnią? W Polsce powódź dotyczy za to zachodniej części kraju.

Jakby meteor walnął w Gdynię i r------ł północną Polskę, północno-wschodnie Niemcy i kawałek Szwecji, to też byś chciał pisać, że meteor r------ł Skandynawię?
  • Odpowiedz
@Varin: bo to wirtualny podzial, tam gdzie mieszkaja Slowianie jest bieda i alkoholizm. Nikt by nie nazwal Finlandi wschodnia Europa mimo ze sa na wschod od Polski.
  • Odpowiedz
@ksos

Nikt by nie nazwal Finlandi wschodnia Europa


Akurat Ludzie tak robią XD na YouTube shorts widzę pełno filmów z mapami z tytułem "jaki według mnie jest podział Europy" (tylko że po angielsku) gdzie praktycznie wszystkich na tych mapach Finlandia jest zaznaczona jako "Wschód" xd wiem że są to zwykli ludzie a nie media ale jednak wiele osób Chyba tak uważa przynajmniej ludzie od map
  • Odpowiedz
Powódź powodzią, ale na zachodzie Anglicy (BBC) zaczęli nas nazywać "Europą Centralną" a nie jak zwykle "Eastern Europe"...


@Varin: nie wiem czy jest cos o co dawalbym mniejsze je*banie niz to czy ktos nazwie polske centralna czy wschodnia europa XD
  • Odpowiedz