Wpis z mikrobloga

#kurier #ebay Sprzedałem przedmiot przez ebay i teraz pytanie, czym to najlepiej wysłać do US żeby w miarę sprawnie doszła i był tracking? poczta polska dalej wychodzi najkorzystniej?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cartel22 UPS, FedEx, DHL. Korzystaj z pośredników, porównywarek, wychodzi taniej. Sam ebay oferuje wysyłki także tam ci pokaże za ile i czym wysłać. Ebay od razu opłaci cło.

Ja kiedyś zamawiałem z ebay w USA do UK to płaciłem cło do nich d gość mi wysłał ich pocztą a przyszło DHL
  • Odpowiedz
  • 1
@Cartel22:

Zazwyczaj najtaniej wychodzi list polecony, o ile przesyłka mieści się w dopuszczalnej masie i wymiarach. Jednakże USPS wyłączyło śledzenie listów poleconych z państw, które nie mają stosownej umowy na obsługę monitoringu przesyłek listowych. Trochę drożej wychodzi Global Expres, ale tu jest też śledzenie w USA.
Natomiast jak przesyłka przekracza dopuszczalną masę i wymiary dla przesyłki listowej, to zostaje opcja paczki pocztowej. Tu też zazwyczaj PP jest najtańsza, ale nie zawsze. Warto porównać ceny u kilku brokerów.

Jeżeli zaś chodzi o wymiary przesyłki listowej, to wynoszą one: długość + szerokość + wysokość <= 90 cm, a najdłuższy bok <= 60 cm. Maksymalna masa to
  • Odpowiedz