Wpis z mikrobloga

#fotografia #foto #kiciochpyta #cokupic #bezlusterkowce
Szukam jakiegoś fajnego, używanego bezlusterkowca do 2k. Najlepiej z obiektywem. Czy w 2024 jest to osiągalne? Pozbyłem się mojego wysłużonego D40x i czas na coś mniejszego, lżejszego i bardziej mobilnego. Nie nastawiam się na portrety czy też ślubną, bardziej widoki, przyroda, architektura, auta, chmury i gwiazdy. Zależy mi na tym żeby tanio rozbudować rodzinę obiektywów bo z Nikonem sprzedałem wszystko. Kompletnie nie zależy mi filmowaniu tym aparatem bo mam GoPro12 do filmów i Mini2 do latania. Matryca 16 mln raczej nie wchodzi już w grę… Chciałbym żebym mógł szybko przesłać zdjęcia do obróbki na telefon lub tablet. Dawno temu pracowałem w elektromarkecie i pamiętam że były aparaty gdzie na ekranie klikając w dany punkt na zdjęciu łapał ostrość w tym właśnie miejscu - myślę że mógłby to mieć ten aparat. Widziałem też że furorę robią imitacje filmów kliszowych ale to chyba tylko Fuji ma. Pytanie czy jestem skazany tylko na Sonego A6000 który jest tak wychwalany ale nie ma dotykowego ekranu, czy jest sens i możliwość żeby coś dalej szukać?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@luba17: zaproponuję coś z serii Canon M, np. M50, M5 czy M6. Ktoś powie że to schyłkowe mocowanie a ja podkreślę że ten system ma chyba dostępny każdy obiektyw jaki będziesz potrzebował, a jeśli potrzeba coś lepszego to z przejściówką na EF ogarniesz totalnie wszystko. Jeśli nie potrzebujesz full frame (w tym budżecie nie potrzebujesz) to tylko znaleźć sensowny egzemplarz (a o to nie jest specjalnie trudno).
  • Odpowiedz
@luba17: sony jest chyba najbardziej przyszłościowy. Bagnet ciągle w użyciu, jak będziesz chciał zmienić na coś lepszego, to zawsze masz a6400, a6700 który miał premierę w zeszłym roku. Zwiększając budżet do 3k kupisz już a6400 z kitowym obiektywem - ma dotykowy ekran, jest sporo nowszy niż a6000.
  • Odpowiedz
  • 0
@rosomak94: a jak to wygląda z tym buforowaniem zdjeć w serii? Bo a6000 podobno lubił troche przyciąć sie przy tym i też niby wolniej się włączał w stosunku do konkurencji
  • Odpowiedz
@luba17: Trybu seryjnego używam na a6400 i 6700. Potrafią zbuforować kilka zdjęć bez problemu (fotografuję samoloty). Przy trybie seryjnym po kilkunastu zdjęciach migawka zaczyna zwalniać, ale musiałbyś robić na prawdę dłuugą serię, żeby aparat nie ogarnął. A6000 mam na dronie i w jednym locie bez problemu robi 1000+ zdjęć z krótkimi interwałami. Kwestia odpowiednio szybkiej karty pamięci.
  • Odpowiedz