Wpis z mikrobloga

Od lat powtarzam, że zarówno zachodni świat jak i sama Polska zmierzają w stronę zagłady. Fakt że miliony ludzi w tym kraju dało się pisowcom tyle lat kochać na aż tak absurdalnie tępą propagandę oznaczał dla mnie koniec demokracji w jej obecnym kształcie już wiele lat temu. Analogicznie dziesiątki milionów ludzi w usa które rzuciło się na trumpa jak na wodę na pustyni. Od lat powtarzam że media społecznościowe to koniec zachodniej cywilizacji. Komentarze w stylu "jesteś zbyt radykalny" "za dużo tej polityki" to dla mnie norma. Wersja lite tego upadku to fejsbuk, wersja hard to obecny twitter elonka ale zjawisko to samo. Większość populacji jest po prostu za głupia na swobodny dostęp do treści informacyjnych zarówno bierny a tym bardziej czynny. Stwierdzenie tego przynosi mi ogromny smutek i zero satysfakcji że miałem rację. W tym świetle słowa Premiera Donalda Tuska o "demokracji walczącej" odebrałem jako blade światełko w tunelu. Nie możemy trzymać się zasad tocząc egzystencjalny bój z hordami barbarzyńców, które tylko kradną i niszczą wszystko co zbudowaliśmy. Demokracja jaką znamy się de facto wyczerpała. Trzymając się tych wspaniałych moralnych zasad i idei zawsze przegramy z chinami, kacapami, trumpiarzami, pisowcami i konfiarzami. Z nimi trzeba postępować bez skrupułów. Następny krok bez którego pogrążymy się w ciemności to wzięcie za pysk big techu i social mediów. Tak jest kochani. Te żałosne mendy bedą krzyczeć o cenzurze, faszyźmie i wszystkim innym. Nie boję się ich pustego chędożenia i wy też nie powinniście. Każdy z nas stracił rodzica, brata, przyjaciela na rzecz tvp, karnowskich, grubasa zarublika, łowców p-------w, dzikich trenerów, krzysiów, robercików, i wielu innych niby tematycznych kamratów. Czas "wolności jednostki" dobiegł końca. To był fajny eksperyment i dobrze że go przeprowadziliśmy. Nadchodzi czas sztywnej merytokracji/technokracji. O jej finalnym kształcie zdecydujemy na przestrzeni wielu lat. Ostatecznie to rozbija się o to że albo my wchłoniemy kraje 3 świata albo one nas. Albo my to teraz zrozumiemy albo ziomeczki z patroli antyimigranckich w Śremie co to się dziwnie nagle odpaliły jak pis stracił władzę "zrozumią" to za nas. Nie możemy udawać że nic się nie dzieje bo za kilka lat będziemy wiarygodni jak teraz te głupie ruskie co to się "polityką" nie interesują i nie rozumią czemu im b---y na łeb spadają. Jesteśmy jako Europa i USA na etapie późnego cesarstwa. Albo przyjmiemy ze zrozumieniem lekcje historii albo pojdziemy w rozkład i wieki ciemne pełne cierpienia, przemocy i wszechobecnego syfu. Wybór jest nasz teraz, nie jutro.

#bekazpisu #polityka #bekazkonfederacji #neuropa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabe2137: Przesadzasz. Podejrzewam, że za jakiś czas (nie wiem, może za rok, może za 5, a może za 10 lat) nastąpi przesilenie, tak jak to bywało wielokrotnie w przeszłości i świat wróci na normalne tory, ewentualnie będziemy zajmować się nowymi problemami.
  • Odpowiedz
@Rabe2137: I co, myślisz, że to pierwszy raz, gdy zachodnie demokracje określa się, jako słabe i takie, które zaraz upadną, szukając rozwiązań w autorytaryzmie? Za każdym razem rozbija się to o to, że demokracje, przy całych ich wadach, jednak potrafią się reformować.
  • Odpowiedz