Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Pytanie do bywalców tagu i przeciwników kredytu 0%. Jaki los przewidujecie dla branży budowlanej gdy kredyt nie przejdzie i deweloperuchy nie dostana kasy? Albo ten cały podatek od pustostanu. Kryzys i bankructwa czy nic takiego sie nie stanie?
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kryzys i bankructwa czy nic takiego sie nie stanie?


@Kref3x: Beda korekty - jak duze, nikt nie wie, ale za bardzo nie sluchaj na tego, ze za bezcen kupisz, albo ceny wroca nawet do poprzedniego roku. Moze na zadupiach bedzie lepiej,ale dobre lokalizacje to gora jakies negocjacje lekkie.
  • Odpowiedz
@Kref3x: A czy budowlańcy to jakieś święte krowy? Czy ktoś martwi się o moją pracę, o Twoją pracę?

Będzie kryzys, to poszukasz nowej roboty, przebranżowisz się albo zejdziesz z oczekiwań. Pan budowlaniec może zrobić to samo.
  • Odpowiedz
@lami: Co to znaczy jak zwykle? Zwykle nie było totalnej rzeźni na demografii w PL. Wystarczy zobaczyć co się stało w krajach z taką demografią, a my wyłamaliśmy dołem najgorsze forecasty. Oczywiście wiadomo, że długo będzie się o tym nie mówić i utrzymywać narrację na korzyść kurników rozpaczliwie tak długo jak się da.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista:

Zagladam na tag w roznych odstepach czasu od kilku lat. Co ja tu nie czytalem o spadkach. Zawsze na koniec bylo tak samo, ceny mialy leciec na leb i szyje, bo demografia, wyzsze koszty zycia, drogie kredyty, podatek katastarly (znowu sie teraz zaczyna), wysoka podaz itp. itd, a pozniej bylo, "ze no bo covid i doplaty, niskie stopy procentowe, inflacja itp. itd". Spokojnie nasz piekny rzad cos wymysli, zeby
  • Odpowiedz
Albo ten cały podatek od pustostanu. Kryzys i bankructwa czy nic takiego sie nie stanie?


@Kref3x: nic wielkiego się nie stanie tak jak tutaj spadkowicze piszą. W krajach zachodnich są podatki od pustostanów czy podatki katastralne nie ma dopłat i po prostu delikatnie spadają ceny, które również są spompowane, bo chyba we wszystkich krajach zachodnich jest pompa. Będzie po prostu stagnacja cenowa i tyle.
  • Odpowiedz